Affetmenin özü

Affetmek büyüklüktür deriz. Bunun altında yatan olay, affetme ile enerji alanınızı temizliyor olmanızdır.

Affetmenin ardında yaşanan duygu kızgınlık, bir üst düzeyi ise nefret etmekdir.

İş yine düşüncede başladı ve siz kızgınlık enerjisi üretmeye; "Bana bunu nasıl yapar, ben bunu hak etmiyorum, bir insan bunu nasıl yapabilir?" düşünceleri ile adım attınız. Yavaş yavaş sinirlenmeye başladınız, (aynı zamanda dikkat ederseniz, vucudunuzda, bu düşünceler dogrultusunda bir ısınma oluştuğunu farkedersiniz)

Ağladınız, bağırdınız, çağırdınız, kendinize acıdınız, küfür ettiniz ve yoruldunuz. Baktınız ki bunca düşünce hiçbir şeyi değiştirmedi, bu kez de;

 "Allahından bulur inşallah, eden bulurmuş, bunun cezasını birisi ödetir ona" şeklinde düşüncelerinizi değiştirdiniz.

    Yaptığınız ve yaşadığınız, düşüncelerinizle yoğunlaşıp duygulara dönüşen kızgınlık enerjinizi, sözcüklerle ifade ederek açığa çıkarmanızdır. Aslında bunu yaşarken, el ile tutup gösterebileceginiz hiçbir şey yoktur. Bunu yaşayan sadece ve sadece beyninizdeki düşünceleriniz ve sizsiniz.

   Kızgınlık enerjisini oluşturdunuz ve bu enerjiyi sözcüklerle ifade ederek vucudunuzdan attınız.

   Affetme ile yaptığınız ise enerji alanınızda yarattığınız bu karışıklığı temizlemektir.

    Temizlenen enerji alanı ile yeniliklerin deneyimlenmesi için, enerji sistemimizde yer açılmış olur. Yani affetmek ile sadece ve sadece kendinize faydanız oluyor. Affetmeniz, hiç kimsenin umurunda olmadığı gibi, onların enerji alanlarında da bir değişiklik yaratmıyor.

    Affetmek büyüklüktür. Zira affetmek ile siz, enerji sisteminizi, düşünce sisteminizi, yani kendinizi tanıma büyüklüğüne erişiyorsunuz ve aslında kendinizi affediyorsunuz.

2009 Yılında; Nice temizliklere...

Bu yılımız barış yılı olsun.! Kendimizle barışalım, ailemizle barışalım, bizden farklı düşünenler ile barışalım, bizden farklı inançları olanlar ile barışalım, doğa, zaman ve yaşam ile barışalım.

Taekwondo camiamızın Yeni Yılını kutluyor,

            Camiamıza Sağlık, Neşe ve Başarılarla dolu bir 2009 yılı diliyorum… 

Metin DALGIÇ

 3. Kademe Ant. / 6. Dan