-        Duam

 Son birkaç yıldır özel çalışmalarımın arasında Yoga, Meditasyon, Reiki (Şifa terapileri) yer alıyor. Sirius Ufo Uzay Bilimleri Araştırma Merkezinin Ege Bölgesi Sorumlusu olarak İzmir ve İstanbul’da gönüllü görev yapıyorum.

 Bana verilen bu değerli köşede de 2008 yılından bu güne kadar da sporcu kardeşlerime, antrenör ve hakem arkadaşlarımıza yönelik bilgi ve sevgimizi paylaşmaya çalıştım. Son zamanlarda insanlar bana kişisel olarak nasıl bir çalışma yaptığımı soruyordu. Bugüne kadar geçiştiriyordum, ama şimdi anlatmam gerektiğini hissediyorum.

 Sessiz ve sakin bir yerde, tercihen uzanırken, iki elimi avuçlarım değecek şekilde vücuduma simetrik olarak yerleştiriyorum. Bir süre enerjimin yükselmesini bekliyorum. Sonra söylediğim her sözcüğün gerçek anlamına odaklanarak, gerektiği yerlerde imgeleyerek şunları söylüyorum.


- “Bütün isimleriyle Ulu Yaratan’ın, ismi, izni ve inayetiyle,

 

-         Allah’ım, (ya da Rabbim veya Tanrım, ona en yakın isim olarak ne biliyorsanız)

-         Aidiyetim sanadır.

-         İbadetim sanadır.

-         Yolum sanadır.

-         Hizmetim sanadır.

-         Senden geldim, sana döneceğim.

-         Her an bendesin, her an sendeyim.”


         
Sonra bir süre kendimi bırakıyorum. Zihnime bazı düşünceler gelse bile onları izlemiyorum. Yukarıdaki benden, ben olan Tanrı’dan, Tanrı olan benden güç ve enerji talep ediyorum. Bir süre de böyle bekliyorum. Bu sırada bazen başımın çeşitli bölgelerinde hareketlilikler de olabiliyor.

Sonra,

-         kendim,

-         ve küçük ailem için,

-         bolluk ve bereket,

-         huzur ve mutluluk,

-         sağlık ve neşe,

-         sevgi ve ışık diliyorum.

 Sonra,

-         yakınlarım,

-         sevdiklerim,

-         bütün insanlar ve insanlık için aynı şeyleri diliyorum.

 
Bu kadar. Ellerimi kaldırıyorum ve bitiyor. Toplamda 5 dakika kadar. Sonrasında, kendimi tazelenmiş, güçlü, huzurlu ve farkında buluyorum.


Bunu günde 3-5 kez yapıyorum.
  Bu vakitlerde yapmaya çalışıyorum, ama tam uymuyor bazen, çok da önemli değil. Lütfen bunu sizlerde deneyin. Eğer memnun kalırsanız, istediğiniz yer ve zamanda, başkalarıyla da paylaşabilirsiniz. J                                                         

Metin DALGIÇ