"Yürüyüş adımı"
Taekwondoya  başlama tekniği Aph Sogi ( yürüyüş adımı) dır
Bu hareket taekwondoda öğretilen ilk adımlamadır. Taekwondonun ilk ve en basit hareketidir.
Bu hareketin sınırlarını tespit için kenarlarının genişliğinin omuzlarınız arasındaki mesafe kadar olan bir kare içinde olduğunu düşünün.

Adımlamanızda sağ ayağınız kare alanın arka sağ köşesinde yer
alırken adım atan sol ayağınız karenin ön sol köşesine adımlayacaktır.

Ayaklarınızın her ikisi de tam ileriyi gösterecek ve birbirlerine paralel olacaktır.Bir tramvay hattında yürür gibi ayaklar paralelliğini kaybetmeyecektir ve dizler çok hafifçe bükülecektir.Arka ayak ön ayağa göre daha düz tutulur.
Omuzlarınız sürekli olarak öne bakarken kalçanız etrafında 45 derecelik bir dönüş yapmalıdır.
Ağırlık merkezinizin sürekli olarak ayakların ortasında olması  gereklidir.Ağırlığın 550 si ön ayak %50 si arka ayaktadır.

Bu adımda ellerin alabileceği çok pozisyon vardır.Ancak ilk başlangıç basit müsabaka duruşudur.Kollar genelde omuzların önünde ve ileriye doğru hareket ederler kollar taekwondoda omuz yüksekliğinin üzerine kaldırılmazlar.Bu şekilde orta yukarı veya aşağı seviye el teknikleri yapılabilir.Avuç içleri teknik sonunda sürekli aşağıya bakacak konumda olur.
Bu şekilde taekwondoda ilk temel teknikler öğrenilir.
Yürüyüş adımı ile gerçekleşen tel teknikleri genelde kalça kenarından başlar bu durumda yumruklar sıkılı ve yukarı bakar teknik sonunda ise rotasyon hareketi ile aşağı bakacak şekilde teknik sonlandırılır.
Vuruş esnasında kolun ile kalça hemen hemen aynı hattadır.
Arka ayak öne alınırken düz bir hatta hareket eder.Yürüyüş adımında ayaklarınız birbirine paralel olarak hareket etmelidir.Yürüyüşlerde ayaklar fazla kaldırılmaz hafifçe öne alınır.
Teknik günlük hayattaki yürüyüşümüzle aynıdır.Ancak yürüyüş birazcık abartılır o kadar.Bu teknik hemen hemen tüm genel dövüş sanatlarında vardır ve aynıdır.
Bu yürüyüş ile yumruklar , bloklar, ön tekmeler, açık el bıçak vuruşları icra edilir.