"En İyisi"
Salonda her zamanki periyodik antrenmanlardan biri idik. Cumartesi olduğundan tüm tecrübeli ve yeni sporcular birlikte çalışıyorduk.O an için dojanta , yıllardır taekwondo çalışan sporcular olduğu gibi bir kaç gün önce taekwondo çalışmaya başlamış sporcuları da bulmak mümkün idi.Gerek kaynaşma gerekse bilgi ve tecrübelerimizin birbirine aktarımı için sürekli yaptığımız çalışmalardan biri idi.
   Antrenmanın tam ortasında hatırı sayılı kişilerden biri salonumuza geldi.Eğitmenimiz onu büyük bir hürmetle karşıladı.Tüm sporcular olarak topluca selamlamamızı yaptık. Bizlere hitaben bir konuşma yaptı dikkatlice dinledik.Bir ara eğitmenimize dönerek
-"Hocam dedi salonunuzun en iyi sporcuları hangileri" dedi.
Eğitmenimiz biraz düşündü hepimizi süzdü biraz tebessüm etti...Her halde bir kaçımızı öne çıkartacak diye aklımızdan geçirirken hocamız sözü söyleyen kişiye dönerek ama saygıda kusur etmeden..
-"Bizim salonumuzda tüm taekwondocular en iyisidir.Bizde iyi olmayan sporcu bulamazsınız " dedi
-"Çok haklısın hocam" dedi o kişi.. Aslında ben hiç bu soruyu sormamalıydım.

Taekwondo bir ailedir.Bir eğitmen tüm sporcularına aynı özen ve itinayı gösterir.Eğer bu özelliği salonuna yansıtamamışsa orada taekwondo yok demektir.
   O gün taekwondoya yeni başlayan arkadaşlarımızın ne kadar istekli ve kendilerine öz güvenle çalıştıklarını ve sıkı antrenman yaptıklarını anlatmam kelimelerle imkansız....