"Savaşçı"
Kendi başına yanlız bir adam, yolcu hanının  küçük  odasında çok sakin bir şekilde akşam yemeğini yiyordu..Etrafında vızıldayıp duran 4 tane sineğe hiç aldırmıyordu.. Bu esnada "savaşçı"  adayı 3 kişi, odaya geldiler.Şöyle bir etrafa bakındılar.Yanlız oturan adamın belinde iki mükemmel antik kılıç vardı.Bu kılıçlar küçük bir servet değerinde idi.Yüzlerinde hemen bir ciddiyet oluştu.Karşılarındaki adam üçünün karşısında yalnızdı ve savunmasız görünüyordu.
Masanın yanına oturdular ve kendisi ile şakalaşmaya başladılar.Tavırları alaycı idi.Adamın sesini yükseltmesini ve kızmasını bekliyorlardı.Bu şekilde kendisini düelloya davet edebilirler sonrada öldürebilirler  ve kılıçların sahibi olabilirlerdi.
Ancak adam hiç bir şekilde yaptıklarına aldırış etmiyor sükunetini bozmuyordu.O sükunetini devam ettirdikçe savaşçılar çok daha iğneleyici sözler sarf etmeye başladılar.
Adam sakince pilavını bitirdi. Elinde tuttuğu ve pirinç lapasını yediği uzun ince iki çubuğu hafifçe yukarı kaldırdı.Başının üzerinde gezmekte olan dört sineğe öyle  ani dört hareket yaptı ki hepsini pilav çubukları ile bir çırpıda yakalayıverdi.Hafifçe çubukları yere koydu.Daha sonra çok sakin bir şekilde üç kaba adama baktı. Ortalığa derin bir sessizlik çöktü.Kendini bilmez kişiler aslında ne büyük bir belaya çatıklarını anladılar.His ses çıkarmadan kalktılar ve geldikleri gibi gittiler.Aslında kaçtılar.
Daha sonra öğrendiler ki sataşmaya çalıştıkları kişi Japonya'nın en büyük samurayı Miyamoto Musashi idi....
   
Taekwondoda rakiplerinizi alt etmek ve üstesinden gelmek için dövüş tekniklerinizi kullanmanıza hiç gerek yoktur.Tavrınız , duruşunuz, mimikleriniz çok daha etkili birer silah olarak sizin en büyük yardımcınızdır.