"Değer"

Antrenör 20 milyon lirayı eline alarak salonu dolduran öğrencilere hitaben,
" Bu parayı kim ister?" diye sordu.
Salonda tün taekwondocuların elleri tek tek havaya kalkmaya başladı.
" Tamam bu yirmi  milyonu içinizden birine vereceğim, ama lütfen önce izin verin birşey yapayım dedi ve bankonotu buruşturmaya başladı.
Tekrar sordu. "Hala kim istiyor" Salonda aynı eller havaya kalktı.
"Pekala şunu yaparsam ne olacak bakalım" dedi. Bankonotu yere attı ve ayaklarının altında ezmeye başladı.Bir süre sonra eğildi ve parayı aldı. Bankonot kirli ve buruş buruş olmuştu.
"Hala isteyen varmı?" diye sordu.
Salonda bütün eller tekrar havaya kalktı.
"Arkadaşlar sanırım hepiniz çok iyi bir ders öğrendiniz.Paraya ne yaparsam yapayım siz hala onu istemeye devam ettiniz.Çünkü biliyordunuz ki bu bankonot değerinden birşey kaybetmedi. Hala 20 milyon değerinde.
İşte bunun gibi hayatımızda çok defa verdiğimiz kararlar yüzünden yada karşı karşıya geldiğimiz durumla yüzünde yere düşeriz, çiğneniriz, üstümüz başımız kirlenir çamur olur. Ama başımıza gelenler yada gelecekler ne olursa olsun, Allahın katında değerimizi asla kaybetmeyiz.Elimiz yüzümüz, kirli yada temiz, elbiselerimiz buruşuk yada ütülü olsun O'na göre bizler kesinlikle paha biçilmeziz. Bu yüzden; Dünyada bizden başka inanan kalmamış olsa bile Yaratanımız da bizim için paha biçilmez olmalı.Bu duygu ile yaşamalıyız.Rakiplerinize değer veriniz. Çünki Allah'ın değer verdiği ve yüceltiği insana sevgi ve saygı göstermek Allah'a duyulan sevginin ve saygının en güzel ifadesidir.