aekwondonun resimli tarihi, karikatürize edilerek anlatılacaktır. Çocuklar için eğlenirken taekwondo tarihi hakkında bilgiler öğrenebilecekleri eğlenceli bir dizi. Tabi ki bilgisayarınıza kaydetmeyi unutmayın.
1 2 3 4 5    


Bölüm1

İlkel çağlarda insanlar için nerede yaşadıkları pek önemli değildi.Sadece yiyecek önemli idi ve ziraat olmadığından yiyeceklerini elde etmek için tek  tek yapabilecekleri iş avcılıktı.Yontma taş devri idi ama sevgi ve aşk yine vardı. Çünkü onlar İnsan idiler.

         Her neyse işte... bu olaydan sonra cilalı taş dönemi başladı...
Avcılık için kişisel dövüş becerilerini geliştirmek zorunda idiler..Çünkü aynı yiyecekler için vahşi hayvanlarında içinde olduğu çok düşman ile dövüşmek zorunda idiler.Avcı olmalarının yanında o dönemin büyük cüsseli hayvanları içinde çok iyi birer av idiler.

               Bu nedenle hayatta kalmak için sürekli olarak sert ,vahşi hayvanlara karşı dövüştüler.Bu hayatta kalabilmek için bir çeşit self defanstı ki ,bu da taekwondonun orijini sayılır.Çünkü taekwondo hayatta kalabilmek için kendini savunabilme yeteneklerini geliştirmeye yarayan bir metottur.

Devam Sayfa 2