ETU Taekwondo Avrupa Konseyi 4 Ağustos 2018 tarihinde Barselona'daki toplantısında kabul edilen kararla ilgili olarak yönetici , antrenör ve sporculardan çok sayıda şikayet alınca bu endişeleri giderici bir açıklama yaptı.

Konsey tarafından katılımcı takımlar için zorunlu otel rezervasyonları hakkında alınan karar Taekwondo Avrupa tarafından düzenlenen etkinliklere yönelik. Bu etkinlikler arasında yalnızca Avrupa Şampiyonaları ve G2 Başkanlık Kupasını kapsıyor.Bu karara göre katılımcılar organizasyon komitesinin belirlediği otelde kalmazsa müsabakalara katılım için fazladan ücret ödüyor.

ETU bu durumun sadece resmi organizasyonlar için olduğu, açık turnuvalarda böyle bir fazla para ödemenin söz konusu olmayacağını ifade ettiler.Ancak ne olursa olsun konu yine gereksiz haksız kazanca gidiyor.Konu resmi müsabakalar ile sınırlı bile olsa şikayetler devam edeceğe benziyor.Türkiye'de yapılacak olan ETU başkanlık kupasında belirlenen otelde kalmayan antrenör , sporcuarın fazladan komiteye para ödemesinin gereği nasıl izah edilecek izah edilecek bilinmiyor.ETU  bu konuda ciddi şikayetler alacak...