Bıçağa karşı savunma teknikleri

Yılların geçmesine öfkelenme; Gençliğe yakışan şeyleri gülümsiyerek teslim et geçmişe.Arasıra isyana yönelecek olsan bile hatırlaki,kainatı yargılamak imkansızdır.
onun için kavgalarını sürdürürken bile kendi kendinle barış içinde ol.Görmeye çalışki, bütün pisliğine ve kalleşliğine rağmen dünya genede güzeldir.
Diyelimki birgün eve geç vakit dönüyorsunuz bir serseri size bıçağını çekti ve üzerinizdeki para pul ne varsa istedi.Bu hareketi nasıl karşılıyacağınızı biliyormusunuz?üzdanınınızı paşa paşa verip arkasından

nerede hatam vardı demeye hiç gerek yok ..savunma tekniklerini biraz bilseniz üzülen kişi sizİyi bir taekwondo öğrencisi iseniz hiç mesele yok üzerinize bıçakla gelen birini bile çok rahatlıkla ekerte edebilirsiniz.Şu 3 önemli prensibi unuytmayın:
1-Bıçak orta seviyeden gelişyorsa aşağı seviye blokla karşılayıp rakibin dizine puşe yi basarsınız

2-Bıçak yukarı seviyeden geliyorsa üst seviye blokla karşılanadıktansonra en pratik yol orta seviye yumruk veya yerine göre dirsek vuruşu  atmaktır.(Resimleri inceleyin,fazla açıklamaya gerek yok) değil o serseri olur.3-Sürhatle üzerinize gelen saldırgana hiç aldırmayın dupçagiyi çıkarın bıçak kesinlikle hedefine ulaşamaz. Dupçagi çıkarken vucudunuzu rakiptan çok uzakta tutun yani bacağınızı iyi sündürün.Zaten bu hamleyle bile hastanede gözünü açar.

Unutmayın kararlılıkla yapacağınız savunmanın başarısı ilk hamleyi sizin yapmanızda ve kararlı olmanızdadır.Bir saniyelik bir kararsızlık başarısızlık getirirr.
Uzakdığu savunma sporlarını öğrenin..Bir sineği dahi öldürmeye çekinecek bir ruh haline kavuşurken ,zalimlere dersini kedinin fareyle oynadığı gibi rahatlıkla verebilirsiniz..