Ki ve poomse
Şimdi poomselerde Ki oluşumunun meydana çıkıp çıkmayacağını konuşalım.Poomse saldırı ve savunma tekniklerinin serileridir.Bu nedenle poomsenin direk manası göz önünde tutulursa "Ki ile bağlantısını açıklamak zordur.Artık bu konuda tecrübeli kişilerin söylediklerine ve iç güdülerimize güveneceğiz.
   Bana göre poomse kişinin savunma ve atak becerilerini geliştirme sistemidir.Bu seriler insanlar tarafından yıllardır yaşamdaki doğal davranış biçimlerinden esinlenilerek geliştirilmiş tabi ve hayatın gerçeğiyle ilişkilendirilebilecek serilerdir.Burda tabiilik çok önemlidir.Tabii hareketler ,hayat prensipleri ile Dünya'nın bütünlüğünün harmonisini sağlarlar.
Hayatta karşılaştığınız tehlikelere karşı nasıl davranıyorsanız aynı gerçeklik hareketlerde de olmalıdır.Poomseler hayattaki savunma prensiplerinin bir sanat anlayışı ile yansıtılmasıdır.Dünya ile uyumun ifadesidir.
Bütün formlarda insanı hayata hazırlayan ve motive eden seriler vardır.En son forma ulaştığınızda haya mücadelesinde size yardımcı olacak tüm karakteristik ruhi yeteneklere ulaşmış olursunuz.
İnsan biyolojisinden ve tıptan hiçbir haberi olmayan müzisyenler gerçekten çok güzel müzik yapmaya çalışırlar Ancak biz bazı müzisyenlerin bestelerinin ruhumuzu dinlendirdiğini ,huzur verdiğini ve bizi rahatlattığını söyleriz.Fakat bir gerçektir ki, müzisyenler bu müzikleri ruhumuza gıda olsun diye yapmazlar.Müziğin ileri derecedeki mükemmelliği her şeyle uyum içinde olarak ruh dünyamızın ritmine uyarsa bizi rahatlatır.Müziğin sizi rahatlatıp dinlendirdiği gibi, Poomselerde üzerinizdeki enerji yoğunluğunu ve elektrik yükünü bir uyum içinde her tarafınıza dağıtılmasını ve ruhen rahatlamanızı sağlarlar.Tabi ki her poomse çizimi herkeste bu etkiyi oluşturmaz.
Bunun için kişinin fonksiyonlarının vücudun yapısı ile uyum içinde olması gerekir.Bu kararlı ve bilimsel çalışmanın sonunda elde edilebilir.