Sporcularımızın
sonuçları

3.Gün
53 Kg da Berkay Erer altın, 61 Kg da Ömer Furkan Körpe Altın,
+59 Da Sude Yaren Uzunçavdar Alltın madalya Kazandı
+65 Kg da Mehmet Efe Özdemir Bronz ve 59 Kgda Büşra Öztürk Bronz madalya

TOPLAMDA 13 MADALYA

Türkiye, böylelikle şampiyonayı 3’ü altın, 2’si gümüş ve 8’i bronz olmak üzere 13 madalya ile tamamladı. Şampiyonanın ilk iki gününde kızlar 41 kiloda Zeynep Nur Sarıçiçek ve 44 kiloda Meryem Elif İyin ile gümüş, 29 kiloda Hayrunnisa Gürbüz 33 kiloda Nehir Geniş, 37 kiloda Gökçenur Şirin, 44 kiloda Şeyma Köseoğlu ve erkekler 65 kiloda Uğur Dekli ile bronz madalya kazanmıştı.

Türkiye bu sonuçlarla genel klasmanda ve erkek takım sıralamasında Avrupa ikincisi, kız takım sıralamasında ise Avrupa üçüncüsü oldu.

ALİ ŞAHİN: “SPORCULARIMIZ GELECEK İÇİN UMUT VERDİ”

Türkiye Taekwondo Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, iyi bir şampiyonayı geride bıraktıklarını belirterek, “Yıldız takımımız 3 altın, 2 gümüş ve 8 bronz madalya ile gayet başarılı bir şampiyonayı geride bıraktı. Sporcularımız gelecek için umut verdiler. Yıldız milli takımlarımızda hem dünya hem de Avrupa şampiyonalarında başarılı olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’nın sona ermesinin ardından aynı yerde 3 gün sürecek Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonası başlayacak.

 

İspanya'nın Marina D'or bölgesinde düzenlenen Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'nın ikinci gününde Türk sporcular 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı. Kızlar 44 kiloda Meryem Elif İyin gümüş ve erkekler 65 kiloda Uğur Dekli bronz madalya kazandı. Kendi adına aldığı kotayla şampiyonaya katılarak Türkiye’yi temsil eden Şeyma Köseoğlu da 44 kiloda bronz madalya elde etti.

İspanya'nın Marina D'or bölgesinde düzenlenen Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'nın ilk gününde 41 kiloda Zeynep Nur Sarıçiçek gümüş, 29kiloda Hayrunnisa Gürbüz, 33 kiloda Nehir Geniş ve 37 kiloda Gökçenur Şirin bronz madalya kazandı.