WTF Yönetimi Toplandı

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) Olağanüstü Yönetim Kurulu Toplantısı Tayland’ın başkenti Bangkok’ta yapıldı.
 
 
WTF Yönetim Kurulu Üyesi olan Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin’in de katıldığı toplantıda önemli kararlar alındı. Toplantıda, WTF’nin 4 yıllık strateji planı üzerine çalışmalar yapılırken, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda taekwondo müsabakalarının geliştirilmesi üzerine fikir alış-verişi yapıldı. Ayrıca, Taekwondo İnsani Yardım Vakfı’nın çalışmalarının arttırılması yönünde fikir birliğine varılırken, 10 yeni projenin hayata geçirilmesi karara bağlandı. Fransız Guyanası’nın da WTF üyeliğine kabul edildiği toplantı sonrasında üye ülke sayısı 208’e yükseldi. WTF’nin logosunda da değişikliğe gidilirken, yeni logo Haziran ayında gerçekleştirilecek Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonasında görücüye çıkacak.

Toplantıda ayrıca 5 önemli organizasyon için ev sahibi şehirler belirlendi. Buna göre 2017 Grand Prix 1. Seri Müsabakalarına 04-06 Ağustos tarihlerinde Rusya’nın Moskova, Grand Prix 2. Seri Müsabakalarına 22-24 Eylül tarihlerinde Fas’ın Marakeş, 2017 Dünya Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’na 23-27 Ağustos tarihlerinde Mısır’ın Sharm El Sheikh şehirleri ev sahipliği yapacak. 20-22 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek Grand Prix 2. Seri Müsabakalarına ve 15-18 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Poomsea Şampiyonasına ise Tayvan ev sahipliği yapacak.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı  Doç. Dr. Metin Şahin, WTF Yönetim Kurulu olarak verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi. Taekwondo sporunun gelişimi ve sosyal sorumluluk projeleri adına önemli kararların alındığını belirten Başkan Şahin, taekwondo sporunun Dünya üzerinde yerini her geçen gün sağlamlaştırdığını belirtti. Şahin, Türk taekwondosunun da WTF yönetiminde önemli bir yere sahip olduğunun altını çizdi.  Başkan Şahin, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach’ın da Haziran ayında Güney Kore’de gerçekleştirilecek Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonasını izlemeye geleceğini sözlerine ekledi.