Türkiye Taekwondo Federsyonu heyeti WTE'nin Yunanistan'nın başkenti Atina'daki bürosunu ziyaret etti. 31 Kasımdaki z,iyarette  Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Şahin Metin, Başkan Yardımcısı Dr. Duymaz Oktay ve Dünya Taekwondo Denetçisi ve Konsey Üyesi Sn. Ali Sagirkaya ile beraber , ve TTF Genel Sekreteri üyesi Ankara Gazi Üniversitesi Profesörü Dr. Zakir Avsar bulundular..
Ziyarette 2018 yılında Türkiye'de yapılacak olan Avrupa minikler Şampiyonası ve Avrupa Kulüpler Şampiyonası masaya yatırıldı ve bu şampiyonanın çok daha kaliteli bir turnuva olması için yapılması gerekenler ele alındı.Bu bağlamda bu sene tapılacak WTE etkinliklerine çok daha sayıda katılım nasıl elde edilir konuşuldu. Bu yıl bu şampiyonalar Antalya yerine İstanbul'da yapılacak.

WTE Başkanı Sakis Pragalos
-" Türkiye yıllardır bu iki şampiyonaya ev sahipliği yapıyor.Bu şampiyonaların nasıl yapılacağı konusunda çok deneyime sahip. Buyıl İstanbulu'un ev sahipliği yapacak olması ve ulaşım kolaylığı bu şampiyonalara katılımı çok daha arttıracaktır.Türkiyenin Organizasyon tecrübeside işe girince2018 'e çok güzel 2 turnuva ile giriş yapmış olacağız." dedi