Larnaka'da 2 şampiyona

Kıbrıs'ın Larnaka kentinde 2-5 Kasım'da yapılacak olan Avrupa Gençler Şampiyonası'nın Basın Konferansı Kıbrıs Olimpiyat Komitesi'nin Lefkoşe'deki başarıyla gerçekleştirildi.

Bununla birlikte, 1.  Avrupa Plaj Şampiysıda bu şampiyona ile beraber yapılacak

 Kıbrıs Taekwondo Federasyonu Başkanı Phivos Christou, , Angelos Sarpetas ve Korellis tarafından temsil edilen yerel Organizasyon Komitesi bu iki şampiyona ile ilgli detayları bir basın konferansı ile ETu Başkanı Sakis Pragalos ve Etu komitesine sundular.Heyet Tüm sporculara ve  delegasyona desteklerinden dolayı teşekkür etti ve organizasyonun başarıyla yapılacağı teminatını verdi..

ETu Başkanı Sakis Pragalos bu şampiyonalara 50ye yakın Avrupa ülkesinin katılacağını ve yoğun bir sporcu katılımı olacağını idafe etti.Rodos adasında yapılan Dünya Plaj Şampiyonasının ardından Larnakadada aynı başarı ile bir plaj organizasyonu yapacaklarını söyledi.Bölgenin turistik yapısının bu şampiyonalara son derec uygun bir ortam oluşturduğunu ifade etti.

Kıbrıs Olimpiyat Komitesi Başkanı Dinos Michaelides, "Kıbrıs'ı Avrupa düzeyinde iki şampiyona ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz, başarıyla gerçekleştirilmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız" dedi.

Kıbrıs Spor Örgütü (CSO) Başkanı Cleanthes Georgiades şunları kaydetti: "Spora katkısı ve Kıbrıs adasına olan sevgisi  nedeniyle Sayın Pragalos'a teşekkür ediyorum. Tanıtım için her yönden katkıda bulunacağım konusunda garanti ediyorum. Kıbrıs'ta Taekwondo'nun gelişmesi ve yaklaşan iki etkinliğin hem ada hem de taekwondo için başarı ile gerçekleştirilmesi için sivil toplum örgütlerimizin tam destek vereceğine innıyorum" dedi

 Avrupa Gençler Şampiyonası 2017 ve 1.  Avrupa Plaj Şampiyonaları , Kıbrıs Spor Örgütü (CSO), Kıbrıs Turizm Organizasyonu (KOT), DAEDO INTERNATIONAL, Thermosolar LTD ve Larnaka Belediyesi sponsorluğunda gerçekleşiyor.