2020 yılı WT Lisans işlemleri


 

Türkiye Taekwondo Federasyonu, 2020 yılı WT Lisans işlemleriyle ilgili bir duyuru yayınladı.

Dünya Taekwondo Federasyonunun (WT)  aldığı kararla 2018 yılı itibariyle tüm uluslararası ve ulusal şampiyona ile turnuvalarda WT Lisans zorunluluğu getirilmişti. Bu doğrultuda 2019 yılında düzenlenecek Antrenör Gelişim Semineri ile 2020 yılında Türkiye Şampiyonaları ve tüm uluslararası şampiyona ve turnuvalarda kullanılacak WT Lisansları için vizeleme ve yeni lisans çıkarma süreci başlamıştır.

WT LİSANS ÜCRETLERİ VE SÜRESİ

Sadece seminer ve ulusal şampiyonalara katılacak sporcu ile antrenörlerin vize veya yeni lisans ücreti olarak 10 Euro, ulusal şampiyonların yanı sıra uluslararası şampiyona ve turnuvalara katılacak sporcu ile antrenörlerin vize veya yeni lisans ücreti olarak 30 Euro ödemeleri gerekmektedir.

Ödemeler,  Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun Garanti Bankası Ankara Anafartalar Caddesi Şubesi
TR52 0006 2000 7110 0009 0853 24 IBAN Nolu Euro hesabına yapılacaktır.

-Yeni çıkacak ve vizesi yapılacak WT Lisansları 31.12.2020 tarihine kadar geçerli olacaktır.

NOT-1: 15 Eylül 2019 tarihinden itibaren Federasyonumuza ulaşan ve işlemi yapılan lisanslar da 2020 sonuna kadar geçerlidir.

NOT-2: 15 Eylül 2019 tarihinden itibaren yeni lisans ve vizeleme işlemi yaptıran sporcu ve antrenörlerimizin Federasyonumuz Sicil Lisans Sistemindeki bilgileri Kulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonasının ardından güncellenecektir.

- 10 Euro vererek Ulusal WT Lisansı çıkartan antrenör veya sporcular, daha sonra uluslararası bir müsabakaya katılmak istediklerinde 20 Euro fark yatırarak ve dekontunu  federasyonumuza göndererek lisanslarını Uluslararası hale çevirebilirler.

DAHA ÖNCE WT LİSANSI OLAN VE VİZE YAPTIRACAK SPORCU İLE ANTRENÖRLER

2019 yılı veya daha önce WT Lisansı çıkartan ve 2020 yılı için vize yaptıracak sporcu ve antrenörlerin sadece ödeme yaptıklarına dair dekontlarını Federasyonumuza ulaştırmaları yeterli olacaktır. Ayrıca fotoğraf ve kimlik fotokopisi göndermelerine gerek yoktur.

Dekontun açıklama kısmına vizesi yapılacak kişinin Adı-Soyadı ve (TUR-) ile başlayan WT Lisans numarasının yazılması gereklidir.

- Sporcu ve antrenörlerimizin (TUR-) ile başlayan WT Lisans numaraları Federasyonumuz sicil sisteminde görünmektedir.

- Dekontların bir kopyasının gönderen tarafından muhafaza edilmesi gerekmektedir.

İLK KEZ WT LİSANS ÇIKARTACAK SPORCU VE ANTRENÖRLERDEN İSTENEN BELGELER

Federasyona gönderilecek belgeler;
- Dekontun aslı, (Açıklama kısmına Ad-Soyad yazılacak)
- Bir fotoğraf,
- Kimlik fotokopisi,
- Kişisel mail adresi (Herkes için ayrı mail adresi olacaktır. Aksi takdirde sistem lisansın kaydına müsaade etmeyecektir. )
- Dekontların bir kopyasının gönderen tarafından muhafaza edilmesi gerekmektedir.

EVRAK GÖNDERİM SÜRELERİ:

İstenilen belgeler;  Uluslararası Faaliyetler için online kayıtlarının sona erme tarihinden en az 10 gün önce,  Türkiye Şampiyonaları için ise online kayıtların sona erme tarihinden en az 5 gün önce, Federasyona gönderilmelidir. Belgelerin gecikmesi veya eksik olması durumunda oluşabilecek aksaklıklardan Federasyonumuz sorumlu değildir.

ÖNEMLİ BİLGİLER:

1- Faks, mail veya whatsaap üzerinden gönderilecek dekont ve diğer evraklar KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR.
2- Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonasına katılacak sporcular için WT Lisans zorunluluğu yoktur. 
3-2009 ve daha küçük doğumlu sporcular için WT Lisans zorunluluğu yoktur.
4- 2008 doğumlu sporculardan ise sadece Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasına ve Poomsae Türkiye Şampiyonasına katılacak olanların WT Lisansı çıkartmaları gerekmektedir.
5- TC Kimlik numaralı nüfus kağıdı olmayan sporcu ve antrenörlere WT kuralları gereğince WT Lisansı çıkarılamamaktadır. (Oturma izni olan ve 99 ile başlayan geçici kimlikler kabul edilmemektedir.

ÖNEMLİ NOT:


2019 yılı içerisinde WT Lisansı çıkartma zorunluluğu olmamasına rağmen Federasyonumuz hesabına 10 Euro yatırarak lisans çıkartan 2008 doğumlu sporculardan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasına ve Poomsae Türkiye Şampiyonasına katılacak olanların lisansları Federasyonumuzla iletişime geçmeleri durumunda 2020 yılı için ücretsiz vizelenecektir.