Milli Sporcu Belgesi

Önemli Duyuru- Milli Sporcu Belgeleri (E-Devlet)

 

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yürüttüğü çalışmaların sonucunda milli sporcu belgelerinde e-İmza dönemine geçilmiş olup; Milli sporcu belgelerinin üzerinde ıslak imza yerine ‘Barkod’ yer alacaktır ve bu barkodla resmi işlemler gerçekleştirilebilecektir.

Yapılan çalışmalar sonucunda Milli sporcu belgelerine E-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden ulaşılabilmektedir. Federasyonumuza 01 Mayıs 2019 tarihinden sonra ulaşan ve imza süreci biten Milli sporcu belgeleri E-devlet üzerinden alınacaktır. Belgesini E-Devlet üzerinden almakta sıkıntı yaşayan hak sahipleri Federasyonumuzu arayarak destek alabilir.

 

MİLLİ SPORCU BELGESİ E-DEVLET’TEN NASIL ALINIR ?

Milli Sporcu Belgesine ulaşmak için www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapıldıktan sonra, arama bölümüne “Spor Bilgi Sistemi” yazılacak ve uygulamaya gidilecektir. Daha sonra gelen sayfada “Uluslararası Organizasyon İşlemleri” seçilecek, bir sonraki sayfada ise “Millilik Belgesi İşlemleri” sekmesine tıklayarak belgeye ulaşılabilecektir. Ulaşılan barkodlu belgeyi indirdikten ve kaydettikten sonra istenildiği kadar çıktı alınarak kullanılabilir.

MİLLİ SPORCU BELGESİ ÇIKARMAK İÇİN GÜNCEL EVRAK BİLGİSİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

 

MİLLİ SPORCU BELGESİ BAŞVURU FORMU VE BEYANI

MİLLİ SPORCU BELGESİ DİLEKÇESİ

Milli Sporcu Belgesi ( Millilik Belgesi ) için;

1. 1 Adet son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraf. ( 3.5 x 4.5 cm )

2. Aşağıda örneği bulunan Türkiye Taekwondo Federasyonu'na hitaben "Millilik Belgesi" hazırlanmasına dair isteği içeren dilekçe.

3. Aşağıda örneği bulunan "MİLLİ SPORCU BELGESİ BAŞVURU FORMU VE BEYANI" belgesi. ( talep eden sporcunun imzası, açık adresi ve telefonu yazılacak )

4. 100 TL'lik "Millilik Belgesi" ücretinin,

Türkiye Taekwondo Federasyonu
Garanti Bankası Ankara Anafartalar Caddesi Şubesi
IBAN: TR10 0006 2000 7110 0006 2958 75


nolu hesaba yatırıldığına dair makbuz/dekont.

5. Savcılık İyi Hal Kağıdı ( Aslı ) ( E – Devlet’ten QR barkodlu da çıkartılabilir)

6. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden cezası olmadığına dair yazı ( Aslı )

7. İkametgah Belgesi ( E – Devlet’ten QR barkodlu da çıkartılabilir)

8. Diploma ( Fotokopisi ) veya Öğrenci Belgesi ( Aslı )

9. Nüfus Cüzdanı önlü arkalı fotokopisi


NOT: "MİLLİ SPORCU BELGESİ BAŞVURU FORMU VE BEYANI"    nda verilecek kurumun ismi yazılması gerekmektedir. Lütfen vereceğiniz kurumlardan en az birisinin adını yazınız.

Milli Sporcu Belgesinin imza süreci nedeniyle ve mağduriyet yaşanmaması için, en az bir ay önceden Federasyondan talep edilmesi gerekmektedir.
 

MİLLİ SPORCU BELGESİ BAŞVURU FORMU VE BEYANI

MİLLİ SPORCU BELGESİ DİLEKÇESİ