Yıldız Milli Takım sporcu kriterleri


Türkiye Taekwondo Federasyonu, 13-17 Şubat 2019 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan 6. Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasında ülkemizi temsil edecek Yıldız Milli Takım sporcu kriterleri hakkında bir duyuru yayınladı.

Duyuruya göre, 2005 ve 2006 doğumlu olup;  2018 yılı içinde düzenlenen Türkiye Yıldızlar Taekwondo Şampiyonasında ilk 8’e giren sporcular masraflarını kendileri karşılamak kaydıyla Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasına Milli Takım adına katılmaya hak kazanacaklardır.

- Yukarıda açıklanan kriterlere uyan sporcuların 21 Ocak 2019 tarihine kadar federasyonun Balgat Mahallesi Mevlana Bulvarı Yelken Plaza 139A/45 Balgat Ankara adresine posta ile ekteki formu göndermeleri gerekmektedir. Postadan geç gelen veya kaybolan gönderilerden federasyon sorumlu değildir. Form göndermeyenler faaliyetlere katılım hakkını kaybedeceklerdir.

-Kriterlere uyan sporcular, 6. Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasında istedikleri sıklette yarışabileceklerdir.  (Formda belirtilecek) Sporcuların turnuvaya kayıtları kendileri tarafından yapılacaktır. Sporcuların, organizasyon oteli olan Maritim Pine Beach Otel’de konaklamaları gereklidir.

- 2017 ve 2018 yılları içinde sağlık raporu alarak federasyonumuza gönderen sporcuların ayrıca sağlık raporu almalarına gerek yoktur.

-2004 doğumlu olup 2018 Türkiye Yıldızlar Taekwondo Şampiyonasına katılan ve bu yıl gençler kategorisinde mücadele edecek sporcularımız ise, daha önce açıklanan 2019 yılı kriterlerine tabii olacaklardır.
2019 yılı milli takım sporcu kriterleri için tıklayınız.


YILDIZ MİLLİ TAKIM SPORCU KRİTERLERİ ve FORMU [ MS Word Dosyası ]