Hakem Bilgilendirme Semineri Online Eğitim Sistemi

Türkiye Taekwondo Federasyonu Hakem Bilgilendirme Semineri Online Eğitim Sistemi kullanımı ile ilgili bir duyuru yayınladı.

Hakem Bilgilendirme Semineri Online Eğitim Sistemi

Online Hakem Bilgilendirme Seminerindeki canlı derslere katılabilmeniz için; derslere bağlantı yapacağınız aygıtınıza “Zoom” programını kurmanız gerekmektedir.

ZOOM PROGRAMINI İNDİRMEK VE KURMAK

- Bilgisayarınıza Zoom programını kurmak için https://www.zoom.us/download adresine gidip “Zoom Client for Meetings” uygulamasını indirip, bilgisayarınıza kurunuz.

- IOS işletim sistemli akıllı telefonlarınız için App Store’dan “ZOOM Cloud Meetings” uygulamasını indirip kurunuz.

- Android işletim sistemli telefonlarınız için Google Play Store’dan “ZOOM Cloud Meetings” uygulamasını indirip kurunuz.

- Zoom programını indirip kurmanız yeterlidir. Zoom'a kayıt olmanıza ve giriş yapmanıza gerek yoktur.

Önemli Not: Online Eğitim Sistemi bilgisayarlar, tabletler ve cep telefonları ile uyumludur. Fakat hem sistemi kolay kullanabilmeniz, hem dersleri sağlıklı izleyebilmeniz, hem ekrandaki yazıları ve sunumları sorunsuz takip edebilmeniz, hem de gün boyu sürecek derslerdeki yüksek veri akışının mobil veri kotanıza ekstra yük olmaması açısından; cep telefonlarınız yerine yerel veya kablosuz ağ ile internete bağlanmış bilgisayarlarınızla derslere bağlanmanız tavsiye edilmektedir.

TAEKWONDO FEDERASYONU ONLINE HAKEM BİLGİLENDİRME SEMİNERİ İÇİN EĞİTİM SİSTEMİNE BAĞLANMAK

- Bilgi formu doldururken verdiğiniz e-mail adresinize sisteme giriş yaparken kullanacağınız kullanıcı adı ve şifreniz gönderilecektir. E-mail adresinizi kontrol edip kullanıcı adı ve şifrenizi öğreniniz. Bazı durumlarda bilgilendirme e-maili "spam" klasörüne düşebilmektedir. Mail gelmediyse federasyonu aramadan önce "Spam" klasörünü kontrol ediniz.

- Bilgi formunu doldurmasına rağmen, e-mailine kullanıcı adı ve şifresi gelmeyen hakemlerimiz; Cumartesi ve Pazar günleri ( 16-17 Ocak 2021 ) saat 10:00 – 16:00 arası federasyonumuzun 0.312.310 88 16 numaralı telefonundan dahili 114’ü tuşlayarak Federasyon Personeli Sefa Başalma’dan bilgi alabilirler.

- Mailinize gelen kullanıcı adı ve şifrenizle https://taekwondo.vedubox.net adresinden online eğitim sistemine giriş yapınız.

- Sol taraftaki menüden “CANLI” başlığına tıklayınız.

-  “CANLI” başlığının altındaki takvimde derslerinizin adını, başlama ve bitiş saatleri ile eğitmenlerinizin isimleri göreceksiniz. ( Takvimde ileri ve geri gitmek için ok tuşlarını kullanabilirsiniz. )

- Dersin başlama saatinden önce sisteme bağlanınız. Sistemde sol taraftaki menüdeki “CANLI” linkinde dersinizin altında mavi “Katılacağım” butonu gözükecektir. “Katılacağım” butonuna tıklayınız ve dersin başlama saatinde yeşil renkli “Başla” butonunun yanmasını bekleyiniz. ( Dersin başlama saati gelmesine rağmen “Başla” butonu belirmezse sol üstteki “Yenile” butonuyla sayfayı tekrar yükleyiniz. )

- Başla butonuna bastığınızda bilgisayarınızda otomatik olarak bir pencere açılacak ve açılan bu pencerede Zoom'a tıkladığınızda otomatikman uygulama başlayacak ve derse bağlanacaksınız.

- Derse katılım sağlayıp ders sonuna kadar sistemde kalınız. Ders sonunda sistem bunu kontrol ederek otomatik olarak yoklama alacaktır. Derse katılım sağladığınız kullanıcı adınız, ip adresiniz ve katılım süreniz sistem tarafından kaydedilmektedir.

- Ders sırasında yoklama için chat kısmına ad, soyad, sicil no, kimlik no vb. bilgiler yazmanıza gerek yoktur. Eğitim sisteminden derse bağlanıp dersi izlediğiniz sürece yoklama sistem tarafından otomatik alınmaktadır.


- Dersiniz bittikten sonra sıradaki dersinize bağlanmak için Zoom programını kapatıp, https://taekwondo.vedubox.net adresinden aynı adımları izleyip sıradaki dersinize bağlanınız.

- Dersleri sağlıklı takip edebilmek, sunumları ve yazıları sağlıklı okuyabilmek ve sistemi sorunsuz kullanabilmek için cep telefonu yerine bilgisayardan bağlanmayı tercih ediniz.

- Mobil Veri yerine bir Wi-Fi ağı veya yerel internet ağını kullanınız. Gün boyu göreceğiniz canlı dersler internet kotanızı kullanacaktır.

- Aynı kullanıcı birden fazla yerden bağlanmaya çalıştığında hata verecektir. Tek bir yerden oturum açınız.

- Ders bağlantı ve eğitim sistemi giriş bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmayınız. Bu durum sizin seminerdeki devam durumunuzu etkileyebilecek bir faktördür.

- Sistem derse bağlantı yaptığınız IP adresinize, derste kaldığınız süreye ve sisteme giriş yaptığınız kullanıcı adınıza göre yoklama listesi otomatik oluşturacaktır. Devamsızlıkla ilgili sorun yaşamamak için bu hususlara dikkat ediniz.

 

E-mailine kullanıcı adı ve şifresi gelmeyen hakemlerimiz ; Cumartesi ve Pazar günleri ( 16-17 Ocak 2021 ) saat 10:00 – 16:00 arası federasyonumuzun 0.312.310 88 16 numaralı telefonundan  114’ü tuşlayarak Federasyon Personeli Sefa Başalma’dan bilgi alabilirler.
 Online Eğitim Sistemi kullanım sunumu için tıklayınız.