Önemli Duyuru - Uluslararası Taekwondo Antrenörlük Kursu

Türkiye Taekwondo Federasyonu Uluslararası Taekwondo Antrenörlük Kursu ile ilgili bir duyuru yayınladı.

Dünya Taekwondo (WT) tarafından Uluslararası Antrenörlük kursları (Level I ve Level II ) simply compete üzerinden online olarak düzenli aralıklarla yapılmaktadır.

WT’nin LEVEL I (1. Aşama) olarak adlandırdığı sertifika programı;

Bu sertifika programı WT’nin düzenlediği G1 ve G2 turnuvalarda antrenörlerin online kayıt yaptırarak akreditasyon  çıkarabilmesini, sporcu arkasına çıkmasını sağlar ve 2 yıl geçerliliği vardır.

 
03-05 Şubat 2020 tarihleri arasında İstanbul’da yapılan Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası esnasında Kyorugi dalında antrenörlük seminerine katılmış antrenörlerin sertifikaları 01 Ocak 2021 tarihinden başlayarak 2 yıl geçerlidir.

İstanbul’daki kursa katılamayan ve Level I ( 1. Aşama ) sertifikası almak isteyen antrenörler WT’nin düzenlediği  G1 ve G2 turnuvalarında sporcu arkasına çıkmak ve akreditasyon çıkarabilmek için https://worldtkd.simplycompete.com/courses adresinden güncel WT numaraları ile kayıt yaptırıp kursa katılabilirler.

WT’nin LEVEL II (2. Aşama) olarak adlandırdığı sertifika programı;

Bu sertifika programı WT’nin düzenlediği Dünya, Avrupa, Grand Prix vb müsabakalarda antrenörlerin online kayıt yaptırarak akreditasyon  çıkarabilmesini, sporcu arkasına çıkmasını sağlar ve 2 yıl geçerliliği vardır.


Level I sertifikasına sahip her antrenör istediği takdirde kendi imkanları ile bu sertifika programına güncel WT numaraları ile kayıt yaptırıp online olarak kursa katılabilir.

Söz konusu kurslara katılmak isteyen antrenörler kendi imkanları ile https://worldtkd.simplycompete.com/courses adresinden güncel WT numaraları ile kayıt yaptırıp kursa katılabilirler.

Önemle duyurulur.