Belçika Açık
16-18 Mart 2018

 

Belçika’nın Lommel kentinde düzenlenen ve 46 ülkeden 1215 sporcunun mücadele ettiği organizasyonda Türkiye’yi 3 bayan sporcu temsil etti.

Bayanlar 49 kiloda Rukiye Yıldırım, 53 kiloda Zeliha Ağrıs ve 73 kiloda Nafia Kuş, rakiplerini mağlup ederek altın madalya kazanmayı başardı.

Üç taekwondocu da 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda hanelerine 10’ar puan yazdırdı.
Ayrıca ferdi olarak katılan PTT Spordan Şuheda Nur Güler 49 Kg da 2. olarak gümüş madalya kazandı

Büyükler

54 KG ERKEKLER
1-CANAN, HUESEYIN BAYERISCHE TAEKWONDO UNION GER
2-KIM, DAVID ARMY WCAP USA
3-DIMITROV, VADIM MOLDOVA NOC TEAM MDA
3-MELO, PAULO PAULO MELO TEAM BRA
46 KG BAYANLAR
1-YONG, YVETTE YOUNG CHOUNG TAEKWONDO HQ CAN
2-KOUTTOUKI, KYRIAKI N NICOLAOU TAEKWONDO CYP
3-POURYOUNES LANGEROUDI, DINA KORYO DEN HAAG NED
3-MUSTAPHA, HAJER TAEKWONDO ST FONS MÉTROPOL FRA
58 KG ERKEKLER
1-KHALIL, SAFWAN AUSTRALIAN SENIOR TEAM - 2018 AUS
2- SAWEKWIHAREE, RAMNARONG THAILAND NATIONAL KYORUGI TE THA
3-ZBAIRI AKOUR, ANASS ABFT TEAM BEL
3-HANPRAB, TAWIN THAILAND NATIONAL KYORUGI TE THA
49 KG BAYANLAR
1-
YILDIRIM, RUKIYE TURKISH NATIONAL TEAM TUR
2-GULER, SUHEDA NUR ANKARA PTT SPOR KLUBU TUR

3-REIS, TALISCA BRAZIL BRA
3-AZIEZ, YASMINA FRENCH NATIONAL TEAM FRA
63 KG ERKEKLER
1-ACHAB, JAOUAD FLEMISH TOPSPORT TEAM BEL
2-GUZMAN, LUCAS ARGENTINA NATIONAL TEAM ARG
3-GÜLEC, MALIK TAEKWONDO ÖZER GER
3-MECMAJER, JAROSLAW POLAND NATIONAL TEAM PO
  53 KG BAYANLAR
1-AGRIS, ZELIHA TURKISH NATIONAL TEAM TUR
2-FOLGMANN, MADELINE TAEKWONDO CLUB INGELHEIM GER
3-GARCIA ROMERO, TANIA A.MUÑOZ SAN AGUSTIN ESP
3-TYROLOGOU, CHRISTIANNA AC VIRONA GRE
68 KG ERKEKLER
1-TCAKOEV, SARMAT VLADIKAVKAZ TEAM RUS
2-ROBAK, KAROL POLAND NATIONAL TEAM PO
3-KIM, SEOK-BAE KOREA TEAM (BELGIAN OPEN) KOR
3-CHAMALIDIS, KONSTANTINOS A.S FILIPPOS ALEXANDREIAS GRE
57 KG BAYANLAR
1-TARVIDA, JOLANTA HANSU CLUB TEAM LAT
2-STETIC, MARIJA TK DUBRAVA CRO
3-TIMBALARI, TATIANA MOLDOVA NOC TEAM MDA
3-MAGNUS, MARIE NORWAY NATIONAL TEAM NOR
74 KG ERKEKLER
1-MEHDIPOURNEJAD, KASRA TVBB ELITE BERLIN GER
2-ISHIDA, JAYSEN UNAFFILIATED USA USA
3-JERMAMI, MEHDI MONTPELLIER MÉDITERRANÉE MÉ FRA
3-DREWLAU, EDUARD POLIZEI-SV GEORGSMARIENHÜTT GER
62 KG BAYANLAR
1-WIET HENIN, MAGDA FRENCH NATIONAL TEAM FRA
2-CIUCHITU, ANA MOLDOVA NOC TEAM MDA
3-SEIDEN, EMELIE ÖSTERMALMS HAPKIDO TKD KLUB SWE
3-BEROS, KRISTINA TK DUBRAVA CRO
80 KG ERKEKLER
1-NAMGOONG, HWAN KOREA TEAM (BELGIAN OPEN) KOR
2-KIM, HUN KOREA TEAM (BELGIAN OPEN) KOR
3-COOK, AARON MOLDOVA NATIONAL TEAM MDA
3- BOTTA, ROBERTO ITALY NATIONAL TEAM ITA
67 KG BAYANLAR
1-KIM, JAN-DI KOREA TEAM (BELGIAN OPEN) KOR
2-GODEL-CHELMECKA, ANIKA POLAND NATIONAL TEAM POL
3-RIZZELLI, CRISTIANA CENTRO SPORTIVO ESERCITO ITA
3- ROTOLO, DANIELA ITALY NATIONAL TEAM ITA
87 KG ERKEKLER
1-CHAVES, JOÃO PEDRO BRAZIL BRA
2-N'DIAYE, M'BAR FRENCH NATIONAL TEAM FRA
3-EL KHARZAZI, MOHAMMED UNAFFILIATED USA USA
3-TRAVERSA, LUIGI ITALY NATIONAL TEAM ITA
73 KG BAYANLAR
1-
KUS, NAFIA TURKISH NATIONAL TEAM TUR
2-POLE, DORIS TK DUBRAVA CRO
3-GORMAN-SHORE, MADELYNN USA NATIONAL TEAM USA
3-BLE, MARIE PAULE COSMATKD ARCUEIL FRA
+87 KG ERKEKLER
1-IN, KYO-DON KOREA TEAM (BELGIAN OPEN) KOR
2-HEALY, JONATHAN USA NATIONAL TEAM USA
3-SIO, MARTIN ARGENTINA NATIONAL TEAM ARG
3-EL YAZIDI, OMAR MONTPELLIER MÉDITERRANÉE MÉ FRA
+73 KG BAYANLAR
1-KOWALCZUK, ALEKSANDRA POLAND NATIONAL TEAM POL
2-SIQUEIRA, GABRIELE DIEGO TKD TEAM BRA
3-JAHL, MARLENE TEAM UPPER AUSTRIA AUT
3-MELLIER, MAEVA FRENCH NATIONAL TEAM FRA