MISIR OPEN 2018
24-25 Şubat 2018
Mısır

20 Puan değerindeki G2 Mısır turnuvasına 5 sporcu ile katıldık. 5 sporcumuzdan 4 altın bir bronz madalya geldi

Bayanlar 57 kiloda Hatice Kübra İlgün, 62 kiloda İrem Yaman ve 73 kiloda Nafia Kuş, 46 Kg da Rukiye Yıldırım tüm rakiplerini yenerek altın madalyanın sahibi oldu. 53 Kd da Zeliha Ağrıs ise bronz madalya kazandı.Milli taekwondocular elde ettikleri altın madalyalarla 2020 yolunda 20 tam puanı da hanelerine yazdırdı.

MADALYALAR MEHMETÇİK VE SEYİTHAN İÇİN

Turnuvanın ilk gününü 3 madalya ile tamamlayan milli takım kafilesi, madalyalarını Afrin Operasyonu’nda görev yapan Mehmetçiğe ve 2014 yılında yine Mısır’da müsabaka sırasında hayatını kaybeden taekwondocu Seyithan Akbalık’a adadı.
 

 

54 KG ERKEKLER
1- DELL'AQUILA, VITO ITALY NATIONAL TEAM ITA
2-WILLEMSEN, MARTIJN FLEMISH TOPSPORT TEAM BEL
3-AUDIBERT, ST COSMATKD ARCUEIL FRA
3-BELKADI, ADIL ABDEL-KWAN ROTTERDAM NED 
46 KG BAYANLAR
1-YILDIRIM, RUKIYE TURKISH NATIONAL TEAM TUR
 2-RANDRIANISA, TIAVO FRENCH NATIONAL TEAM FRA
 3-POURYOUNES LANGEROUDI, DINA KORYO DEN HAAG NED
3-FOMICHEVA, SOFIA SCHOR 41 RUS
58 KG ERKEKLER
1-FARAG, MOHAMED EGYPT NATIONAL TEAM EGY
2- USCOV, SERGHEI MOLDOVA NATIONAL TEAM MDA
3-BRAGANCA, RUI PORTUGAL NATIONAL TEAM POR
3-BONNET, KYLIANN FRENCH NATIONAL TEAM FRA 
49 KG BAYANLAR
1-STANKOVIC, VANJA SERBIAN NATIONAL TEAM SRB
2-YESBERGENOVA, AINUR KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM KAZ
3-TRUONG, THI KIM TUYEN VIETNAM TAEKWONDO TEAM VIE
3-MEDHAT, MENNATALLA EGYPT NATIONAL TEAM EG
63 KG ERKEKLER
1-BINEV, KALOYAN SPORTS CLUB SUNG-RHEE BUL
2-SERIKBAYEV, ALIMZHAN KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM KAZ
3-CRESCENZI, SIMONE ITALY NATIONAL TEAM ITA
 3-COSTA, NUNO PORTUGAL NATIONAL TEAM PO
  53 KG BAYANLAR
1-TARVIDA, INESE HANSU CLUB TEAM LAT
2-BOGDANOVIC, TIJANA SERBIAN NATIONAL TEAM SRB
3-AGRIS, ZELIHA TURKISH NATIONAL TEAM TUR
3-FOLGMANN, MADELINE GERMANY NATIONAL TEAM GE
68 KG ERKEKLER
1-DALAKLIEV, VLADIMIR SPORTS CLUB SUNG-RHEE BUL
 2-SPINOSA, DAVIDE ITALY NATIONAL TEAM ITA
3-NIANG, SAMBA MALI NATIONAL TEAM MLI
3-DZHORDZHEV, MITKO EASTERN MARTIAL ARTS CLUB GL BUL
57 KG BAYANLAR
1-HATICE KUBRA TURKISH NATIONAL TEAM TUR
2-ABDELKADER, RADWA EGYPT NATIONAL TEAM EGY
3- FROEMMING, ANNA-LENA GERMANY NATIONAL TEAM GER
3- ASEMANI, RAHELEH FLEMISH TOPSPORT TEAM BEL
74 KG ERKEKLER
1-ABUGHAUSH, AHMAD JORDAN NATIONAL TEAM JOR
2-TREVISO, CLAUDIO ITALY NATIONAL TEAM ITA
 3- KARTAL, HUSEYIN ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU TUR
3-FOFANA, SEYDOU MALI NATIONAL TEAM ML
62 KG BAYANLAR
1-YAMAN, IREM TURKISH NATIONAL TEAM TUR
2-WIET HENIN, MAGDA FRENCH NATIONAL TEAM FRA
3-D'ANGELO, NATALIA ITALY NATIONAL TEAM ITA
3-ROEBBEN, LAURA FLEMISH TOPSPORT TEAM BEL 
80 KG ERKEKLER
1-ELSHARABATY, SALEH JORDAN NATIONAL TEAM JOR
2-ADILKHANOV, RAKHYM KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM KAZ
3-BOTTA, ROBERTO ITALY NATIONAL TEAM ITA
3-FERREIRA, JULIO PORTUGAL NATIONAL TEAM POR
67 KG BAYANLAR
1-SMIRAGLIA, MARISTELLA ITALY NATIONAL TEAM ITA
2-D'AMBRA, DALILA ITALY NATIONAL TEAM ITA
3-ENGY EGY ALAM ALREYADA CLUB EGY
3-MALAK, HEDAYA EGYPT NATIONAL TEAM EGY
87 KG ERKEKLER
1- DUISEBAY, SMAIYL KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM KAZ
2- SOUMARE, KARAMOKO MALI NATIONAL TEAM MLI
3-BACHMANN, ALEXANDER GERMANY NATIONAL TEAM GER
3-TRABELSI, YASSINE TUNISIA NATIONAL TEAM TUN 
73 KG BAYANLAR
1- KUS, NAFIA TURKISH NATIONAL TEAM TUR
2-MANDIC, MILICA SERBIAN NATIONAL TEAM SRB
3-HADZIC, ALEMA GERMANY NATIONAL TEAM GER
r- BLE, MARIE PAULE COSMATKD ARCUEIL FRA 
+87 KG ERKEKLER
1-ZHAPAROV, RUSLAN KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM KAZ
2-KATTAN, HAMZA JORDAN NATIONAL TEAM JOR
3-UNLUSOY, CEM GERMANY NATIONAL TEAM GER
3-AYMAN, MOHAMED EGYPT NATIONAL TEAM EGY
+73 KG BAYANLAR
1-MELLIER, MAEVA FRENCH NATIONAL TEAM FRA
2-GIACOMINI, LAURA ITALY NATIONAL TEAM ITA
3-JAHL, MARLENE TEAM UPPER AUSTRIA AUT
3-MAHER, MENA EGYPT NATIONAL TEAM EG