Avrupa Taekwondo Şampiyonası
Bulgaristan SOFYA

Bayanlar:
Rukiye Yıldırım (46 kilo), Merve Dinçel (49 kilo), Zeliha Ağrıs (53 kilo), Hatice Kübra İlgün (57 kilo), İrem Yaman (62 kilo), Nur Tatar (67 kilo), Nafia Kuş (73 kilo), İkra Kayır (+73 kilo)

Erkekler:
Görkem Polat (54 kilo), Cihat Çakmak (58 kilo), Hakan Reçber (63 kilo), Emircan Turan (68 kilo), Ferhat Muhammet Saroğlu (74 kilo), Hasan Can Lazoğlu (80 kilo), Orkun Ateşli (87 kilo), Emre Kutalmış Ateşli (+87 kilo)



3.GÜN

67 kiloda Nur Tatar, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda Belçika’dan Indra Craen’i 29-4 teknik üstünlükle mağlup ederek çeyrek finale yükseldi.
Nur Tatar, çeyrek finalde İtalya’dan Daniela Rotolo’yu 22-1 teknik üstünlükle mağlup ederek yarı finale yükseldi ve madalyayı garantiledi.
Nur Tatar, yarı finalde İngiltere’den Lauren Williams’a 18-8 yenilerek bronz madalyanın sahibi oldu.

&2 Kg bayanlarda İrem Yaman
ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda Yunanistan’dan Eleni Vasileiadou’yu 14-1 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi.Çeyrek finalde İspanya’dan Jone Magdaleno’yu 3-0 mağlup ederek yarı finale yükseldi ve madalyayı garantiledi.
 irem Yaman, yarı finalde Bosna Hersek’ten Marija Stetic’e 21-11 yenilerek bronz madalyanın sahibi oldu.


2.GÜN

Hakan Reçber, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda İngiltere’den Mohammed Nour’u, çeyrek finalde Bulgaristan’dan Bozhidar Avramov’u ve yarı finalde Belçika’dan 1 numaralı seri başarı Jaouad Achab’ı yenerek finale yükseldi. Finalde İspanya’dan Joan Jorquera’yı 18-12 yenen milli taekwondocu Avrupa şampiyonu oldu.

Kadınlar 53 kiloda mücadele eden Zeliha Ağrıs, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda Sırbistan’dan Jovana Musicki’yi, çeyrek finalde Yunanistan’dan Christina Tyrologou’yu ve yarı finalde Macaristan’dan Luca Patakfalvy’i 16-4 mağlup ederek adını finale yazdırdı.  Rus rakibi Tatiana Minina’ya mağlup olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Hatice Kübra İlgün ise, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda Rusya’dan Alena Mironyuk’u, çeyrek finalde Yunanistan’dan Fani Tzeli’yi ve yarı finalde Letonya’dan Inese Tarvida’yı mağlup ederek finale yükseldi. Finalde iki kez olimpiyat şampiyonu olmuş İngiliz Jade Jones ile karşılaşan milli taekwondocu, rakibine yenilerek Avrupa ikinciliğini kazandı.

Hakan Rençber Avrupa Şampiyonu

 


Zeliha Ağrıs Avrupa ikincisi