Avrupa WTF Başkanlık Kupası
Duyurusu

WTE Başkanlık Kupasına kendi imkanlarıyla katılacak sporcular, sağlık raporu alarak ve bağlı bulundukları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden katılım taleplerini içeren resmi yazı ve dilekçe ile Federasyonumuza başvurmaları gerekmektedir.

Bunun için;

1- WTE Başkanlık Kupasına kendi imkanlarıyla katılacak sporcuların, Federasyonumuz internet sitesinde yer alan Sporcu Muayene Formunda yer alan tüm bölümlerde kontrollerini yaptırıp, formu doldurup, turnuvaya katılmak istediklerine dair dilekçelerini bulundukları il müdürlüklerine vererek, üst yazı ile Federasyonumuza 02 Nisan 2018 tarihine kadar kargo yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir.

2- Turnuvaya katılım talebini içeren dilekçe. (18 Yaşından küçük sporcuların velisi tarafından imzalanmalıdır.)

* Belirtilen belgeler elimize ulaştıktan ve kontrol edildikten sonra sporcunun bağlı bulunduğu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne cevap yazısı gönderilecektir.

* 15 Nisan 2016 tarihinden sonra Milli Takımımızda yer alan ve sağlık raporu alan sporcuların ayrıca sağlık raporu almasına gerek yoktur. (Sporcun hangi organizasyonda sağlık raporu aldığını dilekçesinde belirtmelidir)

* Birden fazla sporcu ile katılacak kafileler, evraklarını tek tek değil toplu bir şekilde Federasyonumuza ulaştırmalıdır.

 

Türkiye Taekwondo Federasyonu, Yunanistan’ın başkenti Atina’da 25-29 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan WTE Başkanlık Kupası ile ilgili bir duyuru yayınladı.

Söz konusu organizasyonda Milli Takımımızı temsil edecek antrenör ve sporcularımızın tüm işlemleri Federasyonumuzca gerçekleştirilecektir.

WTE Başkanlık Kupasına kendi imkanlarıyla katılacak sporcu ve antrenörler için bir kriter belirlenmemiş olup;

* Kendi imkanlarıyla bordo pasaport çıkartacak ve Şengen vizesi alacaktır. (Yeşil pasaportu olanlar doğrudan Yunanistan’a giriş yapabilir)

* Konaklama ve yolculuk işlemleri kişilerin sorumluluğunda olacaktır.

* WTE Başkanlık Kupasına kayıtlar, Turkish Open 2018 gibi https://worldtkd.simplycompete.com/ adresi üzerinden yapılacaktır. (Katılım ücreti 100 Euro olup, antrenörler için WTE Koç Kartı zorunluluğu vardır)

* Kayıtlar, şu an Federasyonlar için açık olup, WTE’nin duyurusuna göre 20 Şubat 2018 tarihinde Yunanistan yerel saatiyle 17.00’de herkese açık hale gelecektir. (Kayıtlar 2000 sporcuya ulaşıldığında durdurulacaktır.)

* WTE Başkanlık Kupası;
a) Yıldızlar (2004-2005-2006 doğumlular)
b) Gençler (2001-2002-2003 doğumlular)
c) Büyükler (2001 ve altı doğumlular)

Kategorilerinde yapılacak olup;

Yıldızlarda ilk 4’e girenler 2018 Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası

Gençlerde ilk 4’e girenler 2018 Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası

Büyüklerde ilk 4’e girenler 2018 Avrupa Büyükler Taekwondo Şampiyonası’na kota alacaktır.

(Kota alan sporcular bu haklarını, talep ederlerse söz konusu şampiyonalar yerine yıl içinde gerçekleştirilecek 1. Avrupa Taekwondo Multi Oyunlarında kullanabilecektir)

WTE’nin kayıt duyurusu:
https://worldtaekwondoeurope.org/etu-multimedia/etu-press-releases

WTE Başkanlık Kupası Reglamanı:
https://worldtkd.simplycompete.com/event/11e7b014-e664-59a6-bb58-061174b37728/document/view