Hizmet Pasaportu

 

Türkiye Taekwondo Federasyonu, 2016 yılı içindeki uluslararası turnuvalara kendi imkanları ile katılacak antrenör ve sporcularla ilgili bir duyuru yayınladı.

Federasyonumuz Yönetim Kurulunun 31 Mart 2016 tarih ve  46 sayılı kararı gereğince 2016 yılı içindeki uluslararası turnuvalara KYORUGİ dalında kendi imkanları ile katılacak antrenör ve sporculara aşağıda belirtilen kriterlere uymaları durumunda federasyonumuzca hizmet pasaport formu düzenlenecektir.

KRİTERLER


1. Yatılı ve gündüzlü TOHM'de olan sporcu ve antrenörler,

2. 2014 - 2016 yılları arasında gençler, ümitler ile büyükler dünya ve avrupa şampiyonalarında Türk milli takımını temsil etmiş sporcular,

3. Yıldızlar, gençler, ümitler ve büyükler kategorilerinde dünya ve avrupa şampiyonalarında ilk 3’e giren sporcular,

4. 2015 - 2016 yıllarında Türkiye Şampiyonalarında (gençler, ümitler ve büyükler kategorilerinde) ilk 4’e girmiş sporcular,

5. 2015 - 2016 yıllarında Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvalarında gençler ve büyükler kategorilerinde ilk 4’e girmiş sporcular,

6. 2. kademe olan ve 2016 yılı vizesi yaptıran antrenörler,

7. 5 sporcuya kadar 1 antrenör, 5 den fazla sporcu ile katılan kulüpler 2 antrenör ile katılabilir.

GEREKLİ EVRAKLAR

1. Sporcu ve antrenörler, bağlı bulundukları il müdürlüklerinden aldıkları “talep edilen faaliyete katılabilir” şeklindeki yazı ile federasyonumuza başvuracaklardır.

2. Sporcular, resmi yazı ile birlikte Kardiyolji bölümünden aldıkları “Spor yapmasında sakınca yoktur” yazılı raporu göndereceklerdir. (Söz konusu rapor 1 sene süresince geçerli olacaktır)

3. 4 adet biometrik pasaport fotoğrafı

4. Nüfus cüzdanı fotokopisi

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR


1. Uluslararası turnuvalara katılacak sporcu ve antrenörlerin Kukkiwon Dan’ı ve 2016 yılı için vizeli WTF Lisansına sahip olmaları gerekmektedir.

2. Söz konusu evraklar, uluslararası turnuvanın başlangıç tarihinden en geç 1 ay önce federasyonumuza ulaştırılması halinde işlemleri yapılacaktır.