Zeliha Ağrıs'a coşkulu karşılama

19 yaşında Dünya Taekwondo şampiyonluğuna ulaşan Beyşehirli sporcu Zeliha Ağrıs memleketinde tam bir karanaval havası içinde coşku ile karşılandı. Yüzlerce araç eşliğinde şehir tur atan Zeliha'yı binlerce Beyşehirli yalnız bırakmadı.Karşılamada Beyşehir Kaymakamı MUzaffer Şahiner , belediye başkanı Murat Özaltun ve  Zelihanın KUlübü olan PTT Spor adına KOnya PTT baş müüdürü Akın Akıncı katıldı. .


 Otobüs üzerinde tur esnasında kendisini alkışlarla karşılayan vatandaşları selamlayan
Ağrıs, zaman zaman asker selamı verdi, altın madalyasını öperek yaşadığı sevinci gözler önüne serdi. 
Şehir içerisindeki devam eden uzun araç konvoylarının oluştuğu turun ardından Beyşehir Gölü kıyısındaki festival alanında düzenlenen programa katılan Zeliha Ağrıs, burada da Beyşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterileriyle karşılandı. Ağrıs, burada sahneye çıktığı Belediye Başkanı Murat Özaltun’la birlikte alanda toplanan kalabalığa hitaben bir konuşma yaparken, kendisine gösterdiği başarıdan ötürü plaket ve çeşitli ödüller takdim edildi. Karşılama programı, göl kenarında havanın kararmasıyla birlikte düzenlenen havai fişek gösterileriyle son buldu. 
Zeliha Ağrıs, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, böylesine muhteşem bir karşılama töreni beklemediğini belirterek, “Öncelikle belediye başkanımıza, hocama ve aileme teşekkür ediyorum yanımda oldukları için” diye konuştu. 


Zeliha Ağrıs PTT Konya Bölge Müdürü Akın Akıncı ile...

 

19 yaşında gelen dünya şampiyonluğunun hiç de kolay olmadığını belirten Ağrıs, 4-5 yıldır devam eden çalışmalarının meyvesini aldığını dile getirerek, “Ülkeme ve Beyşehir’imize böyle bir başarı getirdiğim için çok mutluyum.”dedi. Ağrıs, daha önce Avrupa şampiyonalarında yenildiği rakibini bu sefer yeneceğine inandığını vurgulayarak, “Bu sefer olacak, diyordum. Avrupa şampiyonasında yarı finalde Rus rakibime yenilmiştim, ‘Avrupa şampiyonası senin olsun’ dedim. ‘Dünya şampiyonası ise benim olsun’ dedim ve dünya şampiyonluğunu ben aldım.”ifadelerini kullandı. 
       2019’da yapılacak dünya şampiyonasında aynı başarısını tekrarladıktan sonra 2020’de yapılacak Tokyo olimpiyatlarına katılarak Türkiye’ye burada altın madalya elde etmek istediğini de vurgulayan Ağrıs, kazandığı madalyayı her kazandığı madalyada olduğu gibi yine şehit ve gazilere, onların ailelerine armağan ettiğini söyledi, “Bu mutsuz günlerimizde onları bir nebze de olsa sevindirebildiysem çok mutluyum onlar adına” diye konuştu.