Olimpik spor dalı olan Taekwondo’ da M.E.B. Yıldızlar Türkiye Finalleri 25-27 Mayıs 2018 tarihlerinde Antalya’nın Alanya ilçesinde yapıldı. Mayıs ayının ilk haftasında 4 ayrı grupta yapılan yarı final müsabakalarında sıkletlerinde ilk 4 dereceye giren sporcuların Türkiye Şampiyonu olmak için zorlu bir  mücadele verdikleri şampiyonada Edirne Belediye Spor’ lu iki sporcu Türkiye Şampiyonu oldular. 

    EDİRNE BELEDİYE SPOR’LU TAEKWONDO’CULARIN

     ZİRVE YÜRÜYÜŞÜ DEVAM EDİYOR

              Yıllardır sürekli yukarıya doğru devam eden bir performans gösteren Edirne Belediye Spor Taekwondo takımı, kurulduğu günden buyana başlarında olan, Türk Taekwondosunun önemli ismi Metin EŞME Hoca nezaretinde başarıdan başarıya koşuyor. Alanya’ da yapılan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Finallerinde EŞME’ nin iki sporcusu daha TÜRKİYE ŞAMPİYONU oldular. 37 kg’ da EGE MUTLU ve 65 kg’ da BATUHAN CELİL BOSTAN  yaptıkları birbirinden zorlu 4 er maç sonunda Edirne’ ye Türkiye Şampiyonluklarını getirdiler. Böylece her iki sporcu da daha önce sayısız dereceler yaptıkları kariyerlerini şampiyonlukla taçlandırmış oldular. 

    O’ NUN SIRRI BU

              Taekwondo’yu Edirne’nin en başarılı spor dallarından biri haline getiren EŞME sürekli yeni şampiyonlar yetiştirmesi ile gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Şampiyon taekwondocu EGE MUTLU turnuva sonunda basına yaptığı açıklamada “Hocam hayatımdaki en önemli insanlardan biri, ona her konuda güvenir ve arkamda olduğunda kendimi çok güçlü hissederim. Eskiden bu kadar öz güvenli değildim, ümitsizliklerim olurdu ama onun bize sürekli anlattığı hayat felsefeleri sayesinde artık bambaşka biriyim. Alanya daki finallere gidebilmek için Ayvalık’ta yapılan yarı finallerde bundan 15 gün önce 3. Olmuştum ve daha önce Türkiye Şampiyonası yarı finalinde 16-15 yenildiğim İstanbul Büyükşehir Belediye’li rakibime yine yenilmiştim. Ümidimi kaybettiğimi hisseden hocam tek kelimeyle beynimi yıkayarak beni yeniden ayağa kaldırdı. Aynı rakiple Alanya’da da yarı finalde karşılaştık ve bu kez ben çok rahat olduğum maçı 17-13 kazanarak finale çıktım ve finali de farklı şekilde kazanarak Türkiye Şampiyonu oldum. Hocam arkamda oturup taktik verirken ve bizi maçın içinde tutarken o kadar kendine güvenir ki bunu hakemler dahil herkes hisseder, hatta rakip bile. Buda bizi çok güçlü yapıyor.” derken, diğer şampiyon BATUHAN CELİL BOSTAN’ sa şunları söyledi “Hocam bana son 6 aydır sürekli seni bu yıl Avrupa Şampiyonu yapmalıyız diyordu. Bu o kadar inanılmaz bir şeydi ki, çünkü ben daha bir buçuk yıl önce tekvandoya başlamıştım. Ama o beni önce sekiz ay içinde Türkiye 3. sü yaptı sonra bir ay önce Atina’ da kota maçında şampiyon yaparak bu yıl Polonya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası için kota almamı sağladı ve şimdide Türkiye Şampiyonu yaptı. O bir şey söylediğinde biz biliriz ki mutlaka inandığı şeyleri söylüyordur ve onları gerçekleştirir. İşin sırrı tabiki çok antrenman yapmak ama bir de şu var, O bize önce müsabakaya aynı gözle bakmayı öğretir böylece bir rakibe karşı iki kişi olarak dövüşürüz sonra rakibi izler ve çözer, bundan sonra iş bize kalır. Kendi becerilerimiz, yeteneğimiz ve çalışmamız yeterse hepsini yeneriz. O’ nun sırrı işte bu. ”