ŞAMPİYON KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR !

 

 

          Edirne Belediyesi’nin genç yaşına rağmen efsane olma yolunda ilerleyen şampiyon  Taekwondocusu DERYA EŞME 2018 sezonuna da zirvede başladı.

          10-14 OCAK tarihlerinde ANTALYA ilinde düzenlenen Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında aynı gün içinde yaptığı 7 maç sonunda final müsabakasını sistem kararı ile şanssız bir şekilde kaybeden Derya Türkiye 2. Si oldu ve madalya koleksiyonuna bir gümüş madalya daha ekledi.

          İlk 6 maçını nakavt veya yüksek sayı farkıyla kazanan Derya 12-12 biten final müsabakası sonrası altın puan raundu da 0-0 tamamlanınca maçı sistem kararıyla kaybetti ve yenilmeden ikinci oldu.

METİN EŞME “O GERÇEK BİR ŞAMPİYON VE GURURUMUZ”

          Şampiyon sporcuyu 6 yaşından bu yana yetiştiren ve elde ettiği büyük derecelerdeki en büyük pay sahibi olan, antrenörü ve aynı zamanda kuzeni olan Metin EŞME, yarışma sonrası basına yaptığı açıklamada şunları söyledi. “O gerçek bir şampiyon ve şehrimizin gururu. Bu genç yaşında inanılmaz bir kariyerinde sahibi. 2014 yılından bu yana her yıl Türkiye Şampiyonu oldu, bu yıl yapılacak diğer Türkiye Şampiyonalarında yine şampiyon olacağından hiç kuşkum yok. 2015 yılında KORE’ de yıldızlar, 2016 da KANADA’ da gençler Dünya 3.sü olarak şimdiden inanılmaz bir kariyer elde etti. En Büyük hedefimiz ise olimpiyat madalyası. Allah sağlık verirse bu hedefe ulaşmak için hiç durmadan çalışacağız. Derya çok özel bir yetenek ve çok özel bir sporcu. Ona sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.”

EN BÜYÜK GÜÇ EDİRNE BELEDİYESİ

          EŞME açıklamalarına şöyle devam etti. “Son yıllarda elde ettiğimiz büyük başarıların arkasındaki en büyük fiziksel güç EDİRNE BELEDİYESİ ve Başkanı Recep GÜRKAN’ dır. Çünkü bu düzeyde yarışabilmek için çok ciddi maddi desteğe ve sağlam bir kulübe ihtiyaç vardır. Başkanımız göreve geldiğinden bu yana takımımızı her platformda inanılmaz desteklemiş ve bizi daima yüreklendirmiştir. Bu sebeple bu başarılarda çok büyük payı vardır. Bizde bu destek karşısında mahcup olmamak için elimizden geleni yapıyoruz. Edirne Belediye Sporlu olmak bizim için bir ayrıcalıktır ve bunun farkında olarak şehrimizi büyük bir gururla temsil ediyoruz.”