BARTIN YİNE KÜRSÜDE 

 

 

Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının Anadolu Yıldızlar Ligi uygulama talimatı doğrultusunda 13 - 15 Nisan 2018 tarihleri arasında Samsun'da 15 ilden 200'ü aşan sporcunun katılımı ile Final Müsabakaları tamamlandı. Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; İlimizi temsilen final müsabakalarına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcularımızdan Emine Ilgın DEMİRKOPARAN katılmıştır. Sporcumuz üç etaptan oluşan Analig müsabakalarında Bartın ilinde yapılan Grup müsabakalarında 1. Amasya ilinde yapılan Yarı final müsabakalarında yine 1. olup Final müsabakalarına gitmeye hak kazanmıştır. Samsun'da yapılan Final müsabakalarında ise Türkiye'nin dört bir yanında yapılan eleme müsabakalarında başarılı olup en iyi sporcuların katılmış olduğu bu müsabakalarda ilimizi temsil eden Emine Ilgın DEMİRKOPARAN zorlu rakiplerini yenerek Türkiye 2. si olmuştur.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali ÖZDEMİR " Taekwondo antrenörümüz Altuğ SOLAK ve sporcumuz Emine Ilgın DEMİRKOPARAN'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum " dedi.

 

Antrenör Altuğ SOLAK " Sporcum bu zamana kadar katılmış olduğu müsabakalarda ilimizi en iyi şekilde temsil etmiş olup final müsabakasında 1 paunla yenilerek şampiyonluğu kaçırmıştır. Buna rağmen daha önce olduğu gibi bu seferde madalya kürsüsünde yerini almıştır. Her sene bu tarz büyük organizasyonlara katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birçok büyük ilin katılamadığı bu müsabakalardan bir de madalya ile dönmek bizi daha da mutlu ediyor. Final müsabakasına her ne kadar takım olarak çıkmayı başaramasak da son 4 yıldır birer sporcu ile katılıp madalya ile dönmek çok çalışma ve emek istiyor. İşte biz bunu başarıyoruz ve başarmaya devam edeceğiz. Sporcularımı kutluyor onlarla gurur duyuyorum. Bu süreçte bizden desteğini esirgemeyen İl Müdürümüz Ali ÖZDEMİR Bey'e, Şube Müdürlerimize ve sporcularımın ailelerine teşekkür ederim " dedi.