Para-Taekwondo Milli Takımımız, Vietnam'da düzenlenen 4. Asya Açık Para-Taekwondo Şampiyonası'nda 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazanırken bayanlarda Asya Şampiyonu olmayı başardı.

Sporcularımız Avrupa'da elde ettikleri başarılarını Asya'ya da taşımış oldular. Engelli taekwondocularımız da onlara verdiğimiz emeğin karşılığını veriyorlar. Vietnam’da mücadele eden sporcularımızı tebrik ediyoruz

Vietnam’ın Ho Chi Minh kentinde düzenlenen ve 26 ülkeden 110 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada Türkiye’yi 5’i erkek ve 4’ü bayan olmak üzere 9 sporcu temsil etti. Milli sporcular şampiyonayı 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya ile tamamladı. Bayanlar K44 58 kiloda Gamze Gürdal altın, K44 49 kiloda Meryem Betül Çavdar gümüş madalya elde ederken, erkekler K44 61 kiloda Alican Özcan ile K44 75 kiloda Fatih Çelik bronz madalyanın sahibi oldu.


 Başkan Şahin, “Bilindiği gibi Para-taekwondo 2020 yılında ilk kez Paralimpik Oyunlar içinde yer alacak. Biz de buraya katılım ve ülkemize madalya kazandırma yolunda çalışıyoruz. Sporcularımızı kendi kıta şampiyonalarımızın yanı sıra diğer kıtaların şampiyonalarında düzenlenen şampiyonalara da sokarak hem tecrübe hem puan kazanmalarını sağlıyoruz. Engelli taekwondocularımız da onlara verdiğimiz emeğin karşılığını veriyorlar. Vietnam’da mücadele eden sporcularımızı ve teknik ekibimizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.