ŞEFİKA ÇAKAL’DAN ‘’GÜMÜŞ MADALYA’’

 

TAEKWONDO’DA İLİMİZİN GURURU ERGİN SPOR KULÜBÜ ŞEFİKA ÇAKAL’DAN ‘’GÜMÜŞ MADALYA’’
Türkiye Taekwondo Federasyonu, 15 Temmuz hain kalkışmasının unutulmaması ve bu tarihin öneminin anlaşılması için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Federasyon, 2017 yılı faaliyet programı içinde yer alan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nı ‘15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’ne adadı ve önemli şampiyonanın başına bu ismi getirdi. 72 ilden 2400 sporcunun katıldığı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası 6-8 Temmuz 2017 tarihlerinde Antalya Arena Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

 

Kulüp Başkanı ve Antrenör Gökhan YEŞİL ;
YİNE BAŞARI, YİNE KIRKLARELİ ERGİN SPOR KULÜB܅

44 Kg Bayanlar Kategorisinde Mücadele Eden Sporcumuz Şefika ÇAKAL 8 Maç yaparak TÜRKİYE 2. Oldu ve ‘’GÜMÜŞ MADALYA’nın sahibi oldu. Kategorisinde 119 sporcu ile mücadele eden Şefika, İlimizi ve kulübümüzü başarı ile temsil etti. Bu büyük organizasyonun anlamı ve turnuvaya katılım oldukça fazlaydı. Sporcularımız gece yarısı 02:30’a kadar süren müsabakalarda ter döktüler. Çocuklarımız çalışmalarının karşılığında hak ettikleri başarıyı kazanana kadar bizler yanlarında olacağız, destek olacağız, onlar bizim geleceğimiz. Gelecekte onlarla gurur duyacağız.


Önümüzde Yıldızlar Milli Takım Seçmeleri, Minikler Türkiye Şampiyonası ve Gençler Türkiye Şampiyonası var, hiç ara vermeden çalışmalarımıza devam etmek zorundayız.
Bizlere destek olan sporcularımızın bu tür büyük organizasyonlara katılımında maddi, manevi katkısı olan çok değerli insanlar var. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz. İlimizin spordaki başarısı ortada bizlerde, sporcularımızla Taekwondo sporu ile kazandığımız başarılarla bu güzel resmin içinde yer almaktan çok mutluyuz.

KULÜPLERİMİZ BİRLİKTE ÇALIŞARAK SPORCULARIMIZI DAHA İLERİ TAŞIYOR..
Daha önceki yıllarda şampiyonalara hazırlandığımız gibi bu şampiyona öncesinde de, Edirne Belediye Spor Kulübü Antrenörü Metin Eşme ve Sporcuları, Keşan Bölgesi Antrenörü Serkan Doğru ve Sporcuları ile ortak çalışmalar yaparak sporcularımızı teknik-taktik açıdan bu müsabakalara hazırladık.
Edirne Belediye Spor Kulübü’nün 33 Kg Erkekler kategorisinde Sporcusu Ege MUTLU’nun başarısı ile gurur duyduk. Ege Mutlu 160 sporcu arasından 7 maç yaparak TÜRKİYE 3. Oldu ve ‘’BRONZ MADALYA’’ nın sahibi oldu. Kulüp olarak Başarlarından dolayı sporcumuzu ve Antrenör Metin EŞME’yi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Ergin S.K. Antrenörü Savaş Ergin;
Sporcularımı başarılarından dolayı tebrik ederim. Bu sene yapılacak olan Yıldızlar Dünya, Avrupa ve Balkan Şampiyonasına İlimizden de sporcu göndermek istiyoruz. Milli Takım formasını giyebilmek ve Bayrağımızı dalgalandırabilmek için sporcularımız can’la baş’la çalışıyorlar. Bugüne kadar koyduğumuz hedeflere ulaştık, Allah’ın izniyle yine ulaşacağız. Takım olarak iyi durumdayız. Sporcu velilerimizin desteği ile bugünlere geldik. Çocuklarımız için birlik olup mücadelemizi sürdüreceğiz.

Salonlarda çalışma şartlarımızın iyileştirilmesi ile birlikte çocuklarımızında başarısı aynı orantıda yükseldi. Sporcularımız adına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Muammer AYDIN’a teşekkür ederiz. Kazanılan başarı hepimizin. Bu Başarı İLİMİZE armağan olsun dedi.
Açılış seramonisi düzenlendi. Seramonide duygusal anlar yaşandı.

Güney Kore’nin Muju kentinde düzenlenen Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Nur Tatar Askari ve Zeliha Ağrıs ile birlikte gümüş madalyanın sahibi olan Hatice Kübra İlgün, şehit aileleriyle bir araya geldi. Şampiyon sporcular şehit ailelerine birer plaket verirken, şehit aileleri de, evlatlarının bu vatan için şehit düştüğünü belirterek, şampiyonada yarışan sporculara başarılar diledi. Bu esnada bazı sporcuların duygulanıp ağladıkları görüldü.Seremoni törenine, Antalya Valisi Münir Karaloğlu,Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Antalya Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Mustafa Sabri AK, Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, 15 Temmuz Şehidimiz Antalyalı Muhammed Oğuz Kılınç'ın ailesi, 15 Temmuz Şehidimiz Antalyalı Yasin Naci Ağaroğlu'nun ailesi ile 15 Temmuz Kahramanı Metin Doğan ve diğer protokol davetlileri katıldı.
ŞAHİN: “ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”


Türkiye Taekwondo Federasyon Başkanı Metin Şahin, 15 Temmuz şehitleriyle birlikte şampiyona düzenlediklerini belirterek, “Şampiyonanın amacı 15 Temmuzun bir hafta öncesi şehitlerimiz ve gazilerimizi unutmamak için düzenlenmiştir” dedi.

Başkan Şahin, “En büyük fedakarlığı yapmış insanlar aziz şehitlerimizin aileleriyle bir şampiyona yapıyoruz. Onları anmak için bir arada bulunuyoruz. Şampiyonanın amacı 15 Temmuzun bir hafta öncesi şehitlerimiz ve gazilerimizi unutmamak için düzenlenmiştir. Ülkeler geçmişlerini unuttukları
zaman geleceklerini düşünemezler. Her şampiyonaya giderken onları yad edeceğiz. 600 yıldır bu vatanda şehit olanları anarak gidiyoruz. Bu zaten olması gerekendir. Yanımızda olan şehit yakınlarımıza teşekkür ediyoruz. O gün hain darbe kalkışması olsaydı ülkemiz kaos içinde olacaktı. O gün şehit olanlar yüreğimizde olacaklar” dedi.

TATAR: “O MADALYAYI ALIRKEN İSTİKLAL MARŞINI OKUTMAK ONUR VERİCİ”

Kore’de şampiyonluğa ulaştığını ifade eden Dünya Taekwondo Şampiyonu Nur Tatar, “Kore’de dünya şampiyonluğuna ulaştım ama burada başka duygular içerisindeyim. Şehit yakınlarının yanında ne diyeceğimiz bilemiyorum. O madalyayı alırken İstiklal Marşı’nı okutmak onur verici. Ben onlar gibi şehit olamadım ama canımı dişime takıp şampiyon oldum. Burada şehit aileleriyle olmak gerçekten onur verici. Vatan ve millet için her daim savaşacağız. Hem vatanın hem sizlerin yanında o