Çanakkale Dünya ve Avrupa Şampiyonasında

ÇANAKKALE TAEKWONDO’SUNUN GURURLARI MİLLİ ve YILDIZ TAEKWONDOCULARIMIZ ZEYNEP TAŞKIN VE GÖKÇE GÖĞEBAKAN DÜNYA VE AVRUPA ŞAMPİYONALARINA KATILIYOR

 

Çanakkale Taekwondosunun gururları, Avrupa şampiyonu sporcularımız Zeynep TAŞKIN ve Gökçe GÖĞEBAKAN, katılacakları  Dünya ve Avrupa şampiyonaları öncesi 01-22 Ağustos tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Dünya ve Avrupa Şampiyonaları Milli takım kampına katılacaklar. Sporcularımıza kamp öncesi moral ve motivasyon amaçlı siz değerli basınımızla birlikte sabah kahvaltısında buluşmak istedik.

 

            “Dünya ve Avrupa Taekwondo Federasyonunun 2017 yılı Faaliyet Programında yer alan Yıldızlar Taekwondo Dünya Şampiyonası 25-28 Ağustos 2017 tarihleri arasında Mısır’da yapılacak. Yapılacak olan Yıldızlar Dünya taekwondo şampiyonasına katılacak olan Milli ve Avrupa şampiyonu sporcumuz Zeynep Taşkın Antalya’da 06-08 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılan Yıldızlar Türkiye taekwondo şampiyonasında çoğu maçlarını nakavtla olmak üzere toplamda yedi maç alan sporcumuz Dünya taekwondo şampiyonasına gitme hakkını kazandı. Sporcumuz Zeynep 2015 yılında Fransa’da yapılan Avrupa taekwondo şampiyonasında Türkiye’yi temsil ederek Avrupa şampiyonu olmuştu ve Şamlı bayrağımızı dalgalandırarak bizlere büyük guru yaşatmıştı. Taekwondo il temsilcisi Hasan Altunışık sözlerine şöyle devam etti: “ sporcum Zeynep Taşkın çok yetenekli ve tecrübeli bir sporcumuz 2015 yılında Güney Kore’de yapılan Dünya taekwondo şampiyonasına katıldı ilk maçını nakavtla aldı, ikinci maçında dünya şampiyonu olan İranlı rakibi ile karşılaştı. Rakibine az farla yenilen sporcumuz erken final diye adlandırdığımız maçta şampiyon olan sporcuya yenildi. İnşallah yapılacak olan bu Dünya Taekwondo şampiyonada sporcumuz Zeynep’in şampiyon olacağı inancındayım. Çünkü sporcumuz çok hırslı ve gayretli günde çift idman yaparak bu şampiyonaya hazırlandık.       

   

            Çanakkale taekwondo il temsilcisi ve Anafartalar spor kulübü antrenörü Hasan ALTUNIŞIK “Avrupa şampiyonu Sporcumuz Gökçe GÖĞEBAKAN Macaristan’da yapılacak olan Avrupa Taekwondo şampiyonasına katılacak.” Dedi.

            Taekwondo il temsilcisi Altunışık sözlerine şöyle devam etti: “Ayrıca Yıldız sporcularımızdan 37 kg’da Türkiye’yi temsil edecek  Avrupa şampiyonu sporcumuz Gökçe GÖĞEBAKAN 2016 yılında Romanya’da yapılan Yıldızlar Avrupa Taekwondo şampiyonasında bazı maçlarını nakavtla alarak Avrupa şampiyonu olmuştu. Sporcumuz Gökçe fiziken,  teknik, taktik, bilgi ve beceri olarak çok yetenekli bir sporcumuz. Gökçe’den de yapılacak olan Avrupa şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek istiklal marşımızı söyleteceği inancındayım. Bu sporcumuzda yapılacak olan Avrupa Taekwondo şampiyonasına günde çift idman yaparak hazırlandı dedi.

            Ben bu başarılı sporcularımızı bir kez daha tebrik ediyor, kendilerinden yapılacak olan Dünya ve Avrupa şampiyonalarından şampiyonluklarla döneceklerini umut ediyorum.

.

                                                                                       Hasan ALTUNIŞIK

                              Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi

                                                 Tel: 0286 213 22 77 / 0542 571 69 10

                                                                                     e-mail:h_altunisik@hotmail.com