İbrahim Hocamızdan lösemi
hastası Deniz'e yardım turnuvası

 

 

Almanyanın Pforzheim şehrinde yaşayan 14 yaşındaki lise ögrencisi Türk kızı Deniz Sıla yakalandıgı lösemi hastalıgı ile mücadele ediyor.Büyük bir şans eseri uygun ilik bulunan Deniz yapılan ilik naklinin ardından Tübingen hastanesinde büyük umutla iyileşecegi günü bekliyor.

İbrahim Sönmezateş hocamız Deniz e ve ailesine  güc, moral ve cesaret vermek için ‘ Kalbimiz Deniz için’ adı altında Taekwondo yardım turnuvası düzenledi.Deniz in hastanede yogun bakımdaki tedavisi sürdügü için ailesinin  katıldıgı turnuvada Taekwondocular ve ailesi duygulu anlar yaşadı.Turnuva açılş seramonisinde Deniz in taekwondoculara yazdıgı  ve bir çocugun okudugu mektup salonda bulunan bütün herkesi çok duygulandırdı ve hüzüne bogdu.Deniz  mektubunda ‘ Gökyüzünde  bulutlar dagıldı ve sizler üzerime bir güneş gibi dogdunuz , bana ve aileme güç verdiniz , iyiki varsınız ‘ diyerek bu zor günlerde mutlulugunu ve umudunu  satırlarla dile getirdi.

Turnuvada  Almanya milli takım hocamız Özer Gülec in Deniz e gönderdigi milli takım formasının yanı sıra , Türkiye den  Ali Can hocamızın Karaman Duru klüb den gönderdigi tişort ve klüblerin ceşitli hediyeleri Deniz e verilmek üzere annesine takdim edildi.

Verilen arada Pforzheim arkadaş dans topluluguda güzel bir dayanışma ile dans gösterisi sundu.

Dostca ve büyük bir dayanışma içinde geçen maçlar sonunda sporculara kupaları Deniz in annesi Gaye hanım tarafından verilirken sporcular , klüpler, antrenörler  ve aileler Taekwondo sporunun vasıtasıyla insani yardımı yapmanın  huzurunu yaşadılar.

Turnuvada elde edilen bütün gelirler önceden yapılan bagışlarla beraber toplam 3.800 Euro Deniz in ihtiyacları ve arzuları için manevi destek anlamında turnuva sonunda ailesine teslim edidi.

Turnuvayı organize eden İbrahim Sönmezateş hocamız ‘ Biz bu turnuvayı Lösemi hastası Deniz imizin ve ailesinin yalnız olmadıgını ve bu zor günlerde onlarla beraber oldugumuzu hissetmelerini   istedik ‘ diyerek Deniz in en kısa zamanda iyileşmesini ve okuluna dönmesini arzuladıklarını belirtti.