Taekwondoda Hedef Tayini

Bir arkadaşımız tarafından yollanmış kısa ama öz bir yazı

Kazanmak için…

         

          Her şeyden önce kendinize sorun “Taekwondoya neden başladım?” Bu soruya net ve mantıklı bir yanıt verebiliyorsanız; ne yaptığınızı ve ne istediğinizi biliyorsunuz demektir. Şayet net bir cevabınız yoksa ya da sadece vakit geçirmek ve bir spor dalıyla ilgileniyor olmak için başlamışsanız bir şeyler eksik demektir.

          Bir işe başlandığında sonuna kadar devam etmek ve başarmak için bir amacınızın olması gerekir. Çünkü o amaç başaramadığınızda tekrar deneme gayretini getirir, her düştüğünüzde kendi başınıza ayağa kalkmanızı sağlar. Antrenmanlara düzenli olarak katılmanıza dolayısı ile daha hızlı gelişmenize yardımcı olur. Müsabakada pes etmezsiniz veya yenildiğinizde pişmanlık duymazsınız çünkü; elinizden geleni yapmışsınızdır. "Keşke daha iyi çalışsaydım" ‘Keşke çalışmaları aksatmada idim" gibi cümleler kurmazsınız. Her şey bir yana zaten kazanacağına  inanmış, olumsuzluklar olsa dahi pes etmeyen, antrenmanları aksatmayan, ne istediğini bilen ve hedefi olan bir insanın başaramayacağı hiç bir şey yoktur!

          Ayrıca bu şekilde düşünen sporcularımız sayesinde Taekwondoda ki problemler zincirinin ilk halkası kırılabilir. Bu kırık uluslar arası başarının ürünü olacağı için diğer sorunları da yavaş yavaş ortadan kaldıracaktır

          Kendiniz için bir iyilik yapın ve ne istediğinize karar verin! Siyah kuşak alıp bırakmak ve sıradan bir vatandaş olmak mı, Uluslararası başarı elde etmiş, ülkesinin bu dalda söz sahibi olmasına ufakta olsa katkısı bulunmuş ve kendi ismini duyurmayı başarmış bir şampiyon mu?

         

          Karar sizin….