Müsabakaya başlaman önce Kendi kendinize motivasyon

1-Kendimi tamamen ikna etmiş bir şekilde müsabakaya çıkıyorum
2-Müsabaka benim için bir bayramdır.çHazır oluşluğumun ,irademin ve cesaretimin bir bayramıdır.
3-Çaok çalıştım.Antrenman durumum çok düzeldi ve kapasitem yüksek bir seviyeye ulaştı.
4-Gerekli olan herşeyi yaptım.Benden istenen herşeyi yerine getirdim.Antrenörümün bana öğrettiklerini gerçekleştireceğimden eminim.
5-Yakında mükemmel bir sportif baytram olacak .Ben bunu sevinçle bekliyorum.Her şeyin bende hayranlık uyandıracağını biliyorum.
6-Mükemmel bir şekilde hazırlanmış olduğumu biliyorum. Bu hazırlıkları gerçeğe dönüştüreceğim anı sabırla bekliyorum.Yarışmanın mutluluğunu hissedeceğim anı bekliyorum.
7-Kendimden emin olrak yarışmalara giden dikenli yolu aştığımı ve iyi bir yarışmacı olduğumu söyleyebilirim.Değişik yarışmalara katılmış olmamdan dlayı geniş bir tecrübeye sahibim.
8-Yarışmanın yaklaşmasıyla birlikte güven sakinlik soğukkanlılık ,hafiflik ve her duruma karşı koyabilme gibi duygular hissediyorum.
9-Müsabakada herşey olabilir .Her ne olursa olsun sakinliğimi koruyacağım.Zorluklar sadece gücümü daha fazla kullanmama ve maksimal konsantrasyona neden olabilir.
10-Müsabaka anında meydana gelecek her türlü neticeye ve duruma karşı tamamen sakin bir şekilde hareket edeceğim.
11-Güven ve sakin müsabaka bilinci bu ikisi müsabaka öncesi durumu gösterir.
12-Yarışma ne kadar karmaşık ve zor olursa kazanmak için o kadar enerji harcayacağım.Çok sakin ve kendimden emin bir şekilde müsabakaya başlayacağım.
13-Bu sportif bayram yaklaştıkça, onun neticesi hakkındaki düşüncelerimi en aza indiriyorum.Bu yarışmada elde edeceğim derece ile ilgili düşüncelerimi kendimden uzaklaştırıyorum.
14-Müsabakayı düşündüğüm zaman aklıma hayranlık ve heyecan geliyor.Aklıma iyi iş, başarılı iş ve bu işi dsaha iyi nasıl yaparım gelir.
15-Müsabakada alacağım neticeyi ancak müsabaka başlarken düşüneceğim. İşte o zaman bu düşünce beni teşvik ederek tüm rezevlerimi kullanmamı sağlayacaktır.
16-Müsabaka öncesi heyecan düşünüyorum. Bu heyecan bana müsabaka yapma şevki veriyor.Bu maç yapma isteği ,şevki tüm sınırlarımı zorlamama neden oluyor.
17-Tüm kuvvetim hazır durumdadır.Cesaretim ve müsabaka yapma isteğimle zamanı yenmemi ,rakibi yenmemi ve tüm olumsuzlukları aşmamı sağlayacağım.
18-Müsabaka yaklaştıkça kendimi daha hazır hissediyorum.Yarışma anı yıllık performansımın en üst noktasına çıktığım an olacaktır.
19-Rahat ve kolayt davranacağım.Her şey hoşuma gidecek ve bende hayranlık uyandıracak.
20-Çok sakin ve emin olacağım.Elit sınıfta yer alan bir sporcudan beklenen her şeyi yapacağım.