Psişik yüklenmelere dayanabilme
zorunluluğuna yönelik oto telkin nasıl yapılır

.1-Antremanın her evresinde neşemi, hayat sevincimi ve iyimserliğimi muhafaza ediyorum
2-Antrenman yüklenmesinin en üst noktasında bazen zorlanıyorum. Fakat başarı elde etmek için bunları atlatmak zorunda olduğumu biliyorum.
3-Bugüne kadar elde ettiğim tecrübelerden biliyorum ki, zayıf devrelerimi atlatıp, çok kaliteli antrenman yaptığımda performansım iki haftada yüksek bir seviyeye geliyor.
4-Karşıma çıkan tüm zorluklar beni güçlü yapacak. Bu zorluklara karşı koymamın nedeni, onların beni başarıya görürecek yol olduğunu bilmemden dolayıdır.
5-Performansımı ancak daha fazla zorlamalar yaparak arttırabilirim. Bunları sistemli bir şekilde atlatarak, hergün kendimi aşarak kuşkusuz daha yüksek başarılar elde edeceğim.
6-Bu devreyi atlatacağım. Yüksek bir amaca ulaşma mutluluğunu duymak için dayanacağım.
7-Dayanacağım. Bununla baş edebilirim. Bundan kesinlikle eminim.
Yüksek etkili işin sağlanmasında ototelkin
1-Yeni ve çok özel bir antrenman periyotlaması başlıyor.İmkanlarım ve antrenman yapma kaabiliyetim öyle bir seviyeye ulaştı ki; Başla bir antrenman yüklenmesi ancak çok özel ve kaliteli araştırmalarla mümkündür.
2-Tüm antrenmanın kaliteli ve özellikle her çalışmanın sonucunda uygulanan zorlamalar , benim motorik ve fonksiyonel imkanlarımı geliştirecek ve arttıracak tek yoldur.
3-Her alıştırma ve her alıştırma aşamasını çok verimli ve etkili şekilde yapmak zorunda olduğumu biliyorum.
4-Her alıştırmayı gücümün son noktasına kadar uygulamalıyım.
5-Her alıştırmada yorgunluğun son noktasına kadar gelip , ondan sonra bu yorgunluğu engelliyerek çalışmayı birkez daha yapacağım.
6-Bitkinli meydana gelipte çalışmayı yarıda bıraktığım günlerde "antrenman işte şimdi başlıyor" düşüncesi hakim olmalıdır.Bu cümleyi sürekli tekrar ederek , yorgunluktan daha önce hiç kurtulmadığım kadar çabuk kurtulacağım.
7-Her alıştırma ve her alıştırma aşamasında elimden gelen her şeyi yapacağım.Hatta biraz fazlasını..
8-Bu özel zorlamaların ancak beni daha yüksek bir seviyeye getireceğini biliyorum.
9-Çalışmada bu zorlamaları yaparken duyduğum bitkinlik bana tempomu yükseltmeme ve her hareketle birlikte gücümü arttırmama neden olur.
10-Yaptığım her çalışmamın mümkün olduğunca kaliteli ve etkili olamsı gerektiği bilincine sahibim
11-Yani, tüm antrenman kalitesi ve özellikle her çalışmanın sonunda uygulanan zorlamalar ,benim motorik ve fonksiyonel imkanlarımı genişletecek ve arttıracak tek yoldur.