Sportif Yaşantıyla
ilgili olumlu ilginin oto telkini

1-İlgi çekici olumlu bir yaşam sürdüğüm için mutluyum
2-Sportif yaşamım için gerekli olan zorlu yolu başarıyla tamamladım ve sportif aktivitemin en üst noktasındayım
3-Başarılarımla yetenekli ve çalışkan olduğumu ispatladım. Benim yaşımda olan  ve benimle antrenman yapan binlerce insandan daha iyi olduğumu ispat ettim
4-Sporda yaptığım herşey bana zevk veriyor
5-Sportif yaşantımda herşey hoşuma gidiyor.Arkadaşlarım , ilginç seyahatler ,yarışmalara katılablme imkanı ve başarılarımın sürekli arttığını görmek .Kibirli olmadığım halde birinci olmak bana zevk veriyor.
6-Spor bana müsabakada ve kazanmada sonsuz zevk vermektedir.
7-Ağır çalışma ile sportif kariyer elde ettim.Her durumda meşur olmak hoşuma gidiyor.Fakat elde ettiklerime rağmen mütevazi kalacağım. Daha çok çalışacağım ,böylece daha başarılı olacağıma inanıyorum.Fakat kibrin her türlü ilerlemenin düşmanı olduğunuda biliyorum.
8-Sporda herzaman daha çok başarı elde etme imkanıbeni her zaman hayran bırakmıştır.Yeni sportif başarılar beni herzaman cezbederek daha iyi ve verimli antrenman yaparak , tüm güçleri kullanmama teşvik etmiştir.
9-Hayat dolu ve optimistim.
10-Spor benim için ilgi çekici bir oyun. Soğukkanlı ,kararlı ve kendi kararlarıyla hareket edenin kazandığına inanıyorum. Bu oyunu seven ve hazırlık döneminde bile bu oyundan zevk alan birinci olur.