Ümitler Milli Takım Seçmesi

 

Seçme Tarihi ve Yeri : 27 - 30 Eylül 2018 - Konya | Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu

Müsabaka Programı :

Daha sonra açıklanacaktır.


 

Teknik Kurul gerekli gördüğü hallerde seçme listelerinde ve seçme müsabakalarının kurallarında değişiklikler yapabilir.

Teknik Kurul, seçme müsabakalarını kazanan sporcuların kamp çalışmalarındaki performans durumuna göre tekrar seçme müsabakası yapabilir veya milli takım listesinde değişikliğe gidebilir.

 

- Seçmeler "Daedo Elektronik Sistem" ile yapılacaktır.

- Tartıda kilo toleransı olmayacaktır.

- Seçme müsabakalarında Dünya Taekwondo Federasyonu (WT) 'nun son oyun kuralları geçerli olacaktır.

- Milli Takım seçmesine katılacak sporcu ve antrenörlerin izinleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri tarafından alınacak, ayrıca harcırahları da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri veya Kulüpleri tarafından karşılanacak olup, federasyonumuz tarafından seçmelerde harcırah ödenmeyecektir.

Taekwondo camiasına önemle duyurulur.

 

Ümit Erkekler

54 Kg

Cihat Çakmak - İstanbul - Direkt

Enver Nazlı - Ankara
Mustafa Kubilay Ergül - Çanakkale
Ömer Faruk Kardeş - İstanbul
Muhammet Sıddık Gacır - Erzurum
Burak Aşık - Ankara
Vedat Can İlbasan - İstanbul
Halil İbrahim Çapar - İstanbul
Fatih Öztürk - Yalova
İbrahim Türkay Akkuş
Mehmet Akif Arabacıoğlu - Erzurum
Mustafa Karsandı - Mersin

58 Kg

Onur Meşe - İstanbul
Ahmet Küskü - İstanbul
Onur Nas - Samsun
Cemil Uluyılmaz - Ankara
Mehmet Can Kurt - Samsun
Alptekin Şengül - Kırklareli
Doğukan Çelik - Ankara
Seyfullah Enes Erkama - G.Antep
Furkan Alperen Menekşe - Malatya
Ahmet Talha İnan - Niğde
Aldülkadir Sağlam - Manisa
Barış Eşiyok - G.Antep

63 Kg

Emircan Turan - İstanbul - Direkt
Hakan Reçber - Direkt

68 Kg

Samet Erkovan - Ankara - Direkt

Mehmet Kani Polat - Ankara
Yavuzhan Urgaç - Ordu
Nesim Küskü - İstanbul
Muhammet Enes Güneş - İstanbul
Umut Altun - İstanbul
Oktay Ersöz - İstanbul
Hasan Buğra Eröz - Ankara
Mehmet Kaan Şenkuru - Kocaeli
Yunus Emre Mert - Osmaniye
Alican Özçelik - Mersin
Sezer Eğin - Ankara
Deniz Kurt - Ankara
Mehmet Can Aygün - Konya
Onur Talha Soykan - Kastamonu
Yusuf Kara - İstanbul
Cemal Yılmaz - Samsun
Harun Ayyıldız - Adana
Burak Çetinkaya - Konya
Serkan Güneş - Mersin
Ali Ertaş - Ankara

74 Kg

İsmet Begeç - İzmir - Direkt

Nuri Özel - İzmir
Ahmet Can Demir - İstanbul
Fikret Hakan Şenkuru - Kocaeli
Umut Can Kaynak - Denizli
Batuhan Demir - Mersin
Engin Can Emen - İzmir
Mert Çiçek - İstanbul

80 Kg

Sergen Curabaz - Direkt

Hasan Can Lazoğlu - İstanbul - Direkt

87 Kg

Şahin Çelebi - İzmir
Ahmet Anıl Afacan - İzmir
Abdurrahman Karabel - Denizli
Alperen Dalıcı - Elazığ
Ahmet Efe Sarıoğlu - Adana
Recep Tayyip Kılıç - Yozgat
Oktay Çetkin - Bingöl
Yiğit Küçükyılmaz - Kocaeli
Ramazan Enes Aksakal - Ankara
Enbiya Taha Biçer - Yozgat
Ferhat Gülkaya - İstanbul
İsmail Seymen Kazan - İzmir
Han Kadir Karadeniz - İstanbul
Muhammed Eren Ülgen - İstanbul
Furkan Fatih Kurt - Erzurum

+87 Kg

Mesut Zengin - İzmir
Mahir Emre Sakallıoğlu - Samsun
Serkan Çakır - Samsun
İbrahim Menekşe - Malatya
İsa Sinan Çelik - İstanbul
Ömer Serdar Dinç - Elazığ
Kenan Can Özbay - Ankara
Mert Arda Doğan - İstabul
Oğuzhan Geçer - Ordu
Cihat Satılmış - Hatay
Ali Ekrem Yılmaz - İstanbul
 
Ümit Bayanlar

46 Kg


Büşra Aksu - Nevşehir - Direkt

Seher Şen - İstanbul
Fatma Keleş - Ankara
Şerife Ilgız - Konya
Asya Elkit - Samnsun
Beyza Nur Güngör - İstanbul
Çağlanur Muzaç - İstanbul
Saliha Nur Satılmış - Çankırı
Edanur Koç - Ankara

49 Kg

Havva Nur Çoban - Ankara - Direkt

Sinem Kalkan - Mersin
Esranur Durak - Ankara
Ebru Erdemli - Mersin
Duygu Sarı - İstanbul
Berna Akbulut - Karaman
Zehra Abay - İstanbul
Kübra Ertuğrul - Mersin
Elif Nur Çelik - Samsun
Şüheda Arslantürk - Zonguldak

53 Kg

Zeliha Ağrıs - Direkt
Saliha Küçüksolak - Konya - Direkt

57 Kg

Tuğba Yılmaz - Ankara - Direkt

Melisa Nur Uysal - Konya
Hatice Kolçak - Düzce
Gülsüm Gültekin - Bilecik
Simay Torun - Konya
Ece Köse - Ankara
Nisa Nur Uysal - Konya
Hilal Şimşek - Karaman
Melike Önem - Çanakkale
Melike Yılmaz -
Saliha Küçüksolak - Konya
Elif Dinçer - Ankara
Emine Ünlü - İstanbul
İlayda Kardelen Çiftçi - Denizli
Munise Akçalı - Manisa
Şeyda Kalkan - Konya
Esma Tuncer - Niğde
Hülya Eda Kıranşal - Ankara

62 Kg

Aleyna Yılmaz - İstanbul - Direkt

Elif Zengin - İstanbul
Rabia Yılmaz - Samsun
Gözde Selin Kaya - Ankara
Merve Şahin - Adana
Serpil Soy - Muğla
Gül Sude Karamukoğlu - İstanbul
Aydanur Mazı - İstanbul
Ferda Soykan
Sena Nur Ertürk

67 Kg

Simge Erensayın - İzmir - Direkt

Hatice Çiçek - Ankara
Aslıhan Öztürk - Ankara
İrem Baysal - Ankara
Halenur Altın - Eskişehir
Merve Kan - Adana
Zehra Yıldız - İstanbul
Nazlı Hilal Özbek - Burdur
Sümeyye Nur Ergin - Kırklareli

73 Kg

Huri Korkut - Ankara - Direkt

Hümeyra Kar - İstanbul
Simge Özcan - İstanbul
Kevser Meva Akın - Denizli
Melihat Bacaksız - Eskişehir
Yaren Pelin Çiftci - Yalova
Gizem Nur Albayram - G.Antep
Kübra Çelik - İstanbul

+73 Kg

Esra Akbulak - İzmir - Direkt

İrem Ceran Bilecen - Ankara
Esra Zeren - Ordu
Fatma Nur Pekkirişci - Konya
Fatma Başarır - Bursa
Beyza Basma - Ankara
Şevval Arda - Bursa
Yasemin Nur Yılmaz - İstanbul
Buse Hanife Devlez
 

 
 

25 29 Nisan 2018 tarihleri arasında Yunanistan’ın Atina kentinde yapılan  WTE Başkanlık Kupası ve 03-10 Haziran 2018 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde yapılan 1. Multi Avrupa taekwondo oyunlarında Gençler kategorisinde yarışıp kota alan sporcular;

08-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Polonya’nın Varşova kentinde yapılacak olan Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonasında  kota aldıkları kilo kategorisinin  1 üst veya 1 alt kilo kategorisi olmak kaydıyla seçecekleri kilo kategorilerini  14.09.2018 tarihine kadar Federasyonumuz 0312 310 90 42 nolu fax numarasına dilekçe ile bildirmeleri gerekmektedir.

 

 


Avrupa Taekwondo Federasyonu (WTE) tarafından Ümitler Avrupa Taekwondo Şampiyonasına kota kazanarak katılacak sporcuların doldurması için bir form hazırlamıştır. Aşağıda ismi yer alan kota almış tüm sporcuların doldurması gereken formun en geç  20 Eylül 2018 tarihi mesai bitimine kadar federasyonumuzun taekwondo@sgm.gov.tr mail adresine gönderilmesi gerekmektedir.

İngilizce olan formun kolaylıkla doldurulması için Türkçe örneği hazırlanmıştır.

DOLDURULACAK FORM

ÖRNEK FORM

Ümitler Avrupa Şampiyonası kilo kategorileri:

Erkekler: -54, -58, -63, -68, -74, -80, -87, +87
Bayanlar: -46, -49, -53, -57, -62, -67, -73, +73

Kota Alan Sporcular;

Görkem Polat - Kotalı
Tolga Çiçekgil - Kotalı
Server Balaban - Kotalı
Ozan Ersoy - Kotalı
Aleyna Bursa - Kotalı
Melih Yılmaz - Kotalı
Emine Nur Palaz - Kotalı
Tuba Donukara - Kotalı
Savaş Taştekin - Kotalı
Hüseyin Berat Demircioğlu - Kotalı
Berra Nur Çiftçi - Kotalı
Alaattin Küskü - Kotalı
Emre Altun - Kotalı
Kübra Aydın - Kotalı
Ruhat Akalın - Kotalı
Merve Dinçel - Kotalı
Nur Demir - Kotalı
Hüseyin Kartal - Kotalı
Ferhat Can Kavurat - Kotalı
Mehmet Oral - Kotalı
Vildan Kılıç - Kotalı
Muhammed Talha Şen - Kotalı
Zülal Altın - Kotalı
Kutay Çekem - Kotalı
Halit Faruk Acar - Kotalı
Gülse Polat - Kotalı
Yusuf Atasoyu - Kotalı
Mehmet Okan Dinçsoy - Kotalı
Arslan Demir - Kotalı
Aslı İrem Yılmaz - Kotalı
Hilal Kaya - Kotalı
Şüheda Nur Güler - Kotalı
Alper Tuna Alan - Kotalı
Beste Türkoğlu - Kotalı
Emine Göğebakan - Kotalı
Aynur yılmaz - Kotalı
AlperTuna Alan - Kotalı
Mahmutcan Karaman - Kotalı
Ferhat Muhammed Saroğlu - Kotalı
Dilara Arslan - Kotalı
Aleyna Akçay - Kotalı
Kübra Sağlam - Kotalı
Mertcan Dolmacı - Kotalı
Murat Basumlı - Kotalı
Ali Bıçakcı - Kotalı
Berkay Caner Özdemir - Kotalı
Nusret Romonova - Kotalı
Muhammed Emin Açıkgöz - Kotalı
Fevzi Arda Duru - Kotalı
Kemal Külük - Kotalı
Havva Nur Arslan - Kotalı
İkra Kayır - Kotalı
Barış Bıçakcı - Kotalı
Burak Erdem - Kotalı
Ahmed Muhammed Sert - Kotalı
Tuğçe Kader Esen - Kotalı
Alsu Deniz - Kotalı
Meryem Çakır - Kotalı
İklima Betül Karakuş - Kotalı
Seydi Vakkas Dağdelen - Kotalı
Sıla Ezgi Yağcı - Kotalı
Ömer Faruk Özcan - Kotalı