Ümitler Milli Takım Seçmesi


Türkiye Taekwondo Federasyonu Ümitler Milli Takım Seçme Müsabakalarıyla ilgili bir duyuru yayınladı.

Sıkletlerdeki ek seçme listeleri daha sonra yayınlanacaktır.

Seçme Tarihi : 30-31 Temmuz 2019
Seçme ve Tartı Yeri :
Taha Akgül Spor Salonu - Keçiören Ankara
Müsabaka Programı : Daha sonra açıklanacaktır.
Tartı :
29 Temmuz 2019 - Taha Akgül Spor Salonu

Kontrol Tartısı :
Her sıklette kontrol tartısına girecek 7 sporcu kura ile belirlenecektir. Kontrol tartısı kuraları her sabah saat 07.00'de web sitemizde yayınlanacak ve kurada ismi çıkan sporcuların tartıları saat 08.30'da müsabakaların düzenlendiği sapor salonunda yapılacaktır.
Teknik Kurul gerekli gördüğü hallerde seçme listelerinde, direkt gidecek sporcu isimlerinde ve seçme müsabakalarının kurallarında değişiklikler yapabilir.

Teknik Kurul seçme müsabakalarını kazanan sporcuların kamp çalışmalarındaki performans durumuna göre tekrar seçme müsabakası yapabilir veya milli takım listesinde değişikliğe gidebilir.
- Seçmeler "Daedo Elektronik Sistem" ile yapılacaktır.

- Tartıda kilo toleransı olmayacaktır.

- Seçme müsabakalarında Dünya Taekwondo Federasyonu (WT) 'nun son oyun kuralları geçerli olacaktır.

- Milli Takım seçmesine katılacak sporcu ve antrenörlerin izinleri Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri tarafından alınacak, ayrıca harcırahları da Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri veya Kulüpleri tarafından karşılanacak olup, federasyonumuz tarafından seçmelerde harcırah ödenmeyecektir.

Taekwondo camiasına önemle duyurulur.
 

 
ERKEKLER

54 Kg

Görkem Polat - İstanbul - Direkt

Seçme Listesi : 

Bilal Küskü - İstanbul
Ömer Özeren - Şanlıurfa
Ömer Yasin Orhan - İstanbul
Server Balaban - Ordu
Burak Aşık - Ankara
Ozan Ersoy - Samsun
Sercan Celil Yaşar - Kocaeli
Osman Kaplan - Şanlıurfa
Hayrettin Eren Şerifler - Manisa
Mehmet Akif Yavuz - Samsun
Kaan Baykara - Elazığ
Bünyamin Göze - Sivas
Onur Nas - Samsun
Mustafa Turhal - Ankara
Ömer Ünlüsoy - Ankara

58 Kg

Ahmet Küskü - İstanbul - Direkt

Seçme Listesi : 

Mahmut Küskü - İstanbul
Onur Meşe - İstanbul
Mehmet Can Kurt - Samsun
Kemal Külük - Ankara
Abdullah Orhan Şimşek - Gaziantep
Fevzi Arda Duru - İzmir
Muammer Eray Genç - Yalova
Umut Ayaş - Ankara
Fatih Hızlı - Kastamonu
Servet Ersoy - İzmir
Ceyhun Emre Demircan - İstanbul
Emrecan Karateke - Mersin
Emir Karabulut - İstanbul
Kadir Eşki - Kayseri
Umut Karataş - Giresun
 
63 Kg

Emircan Turan - İstanbul - Direkt

Seçme Listesi :
 
Arslan Demir - Ankara
Alper Tuna Alan - Sakarya
Ferhat Can Kavurat - Ankara
Mertcan Dolmacı - Ankara
Emre Altun - Ankara
Bora Yüksel - Ordu
Onur Talha Soykan - Ankara
Resul Aydoğdu - Ankara
Barış Çakır - İzmir
Yusuf Aras - Eskişehir
Gökhan Emre Kesgin - Samsun
Muhammet Budak - Malatya
Mustafa Karsandı - Mersin
Barış Eşiyok - Gaziantep
Sezai Can Akyazı - Ankara

68 Kg

Hakan Reçber - İstanbul - Direkt

Seçme Listesi : 

Mehmet Kani Polat - Ankara
Bekir Sami Aslım - İstanbul
M. Furkan Demirci - Ankara
Kenan Işık - İstanbul
Yunus Emre Mert - Osmaniye
Ahmet Muhammed Sert - Konya
Hasan Buğra Eröz - Ankara
Burak Erdem - Kayseri
Samet Erkovan - Ankara
Timuçin Şaşmaztin - İzmir
İsmet Mert Bostan - İstanbul
Samet Ayaz - Tekirdağ
Fatih Yavuzyılmaz - Zonguldak
Yiğit Hanbey Gedik - Malatya
Burak Uygur - Ankara

74 Kg

Ferhat M. Saroğlu - Ankara - Direkt

Seçme Listesi : 

Nesim Küskü - İstanbul
Seydi Vakkas Dağdelen - Gaziantep
Mahmutcan Karaman - Antalya
Mert Çiçek - İzmir
Mustafa Emre Teke - İstanbul
Burak Han Uçarsu - Ankara
Yusuf Kara - Ankara
Barış Bıçakçı - Tekirdağ
Özhan Öztürk - Düzce
Abdullah Polat - Ankara
Yusuf Yazıcı - Kayseri
Fatih Miraç Karahan - İstanbul
Furkan Çakır - Ankara
Ali Gedik - Ordu
Ayhan Mert Baş - Konya

80 Kg

Hüseyin Kartal - Ankara - Direkt

Seçme Listesi : 

Melih Yılmaz - Samsun
Emre Yılmaz - Ankara
Oğuz Tokgöz - Tekirdağ
Sezgin Tosun - İstanbul
Ahmet Efe Sarıoğlu -Adana
Ahmet Can Demir - İstanbul
Haktan Uygun - Ankara
Mustafa Koç - Manisa
Enes Dönmez - Ankara
Murat Yakan - Yalova
Rıdvan Alakuş - Şanlıurfa
Emirhan  Yurtsever - Bayburt
İsmetcan Uç - İzmir
Muhammed Eren Ülgen - İstanbul
Hasan Can Temizkan - Niğde

87 Kg

Hasan Can Lazoğlu - Ordu - Direkt

Seçme Listesi : 

Ali Bıçakçı - Tekirdağ
H. Berat Demircioğlu - İstanbul
Oğuzhan Öztürk - Muğla
Ali Kirazlı - Denizli
Cihat Satılmış - Hatay
Samet Güzelocak - Elazığ
Yavuzhan Temel - İstanbul
Alperen Abuş - Erzurum
Muaz Yetimoğlu - İstanbul
Ahmet Fatih Güneş - Malatya
Oktay Çetkin - Bingöl
Yasin Miraç Karayılan - Bitlis
Enes Sandal - Ankara
Efe Görkem Ot - Ankara
M. Emin Teke - İstanbul

+87 Kg

Emre Kutalmış Ateşli - Ordu - Direkt

Seçme Listesi : 

M. Emin Açıkgöz - Ankara
Samed M. Duygulu - Yozgat
Şahin Çelebi - İzmir
İbrahim Menekşe - Malatya
Aliimran Pustu - Kocaeli
Nusret Romonova - İstanbul
Uğur Utku Özbey - Mersin
Mahir Emre Sakallıoğlu - Samsun
Serkan Çakır - Samsun
Yavuz Salih Güzelhan - Ordu
Mesut Zengin - İzmir
Mert Gülaçtı - Kütahya
Enes Yasan - Tokat
Alperen Dalıcı - Elazığ
Ali Ekrem Yılmaz - İstanbul
 
BAYANLAR

46 Kg

Emine Gögebakan - Ankara - Direkt

Seçme Listesi : 

Fatma Keleş - Ankara
Tülay Döşüçukur - Gaziantep
Havva Nur Arslan - İzmir
İrem Bekdaş - İzmir
Hiranur Bayraktar - Ankara
Aynur Yılmaz - Bursa
Şevval Bayrak - Zonguldak
Ayşe Şule Başkır - Ankara
Nisa Arıkan - Bilecik
Ayçin Umul - Sakarya
Gözde Uzun - Ankara
Seher Şen - İstanbul
Aylin Çaylı - Trabzon
Damla Çelik - Adana
Melisa Yalçın - Sakarya

49 Kg

Merve Dinçel - Ankara - Direkt

Seçme Listesi : 

Havva Nur Çoban - Ankara
Melisa Karsandı - Mersin
İklima Betül Karakuş - Sivas
Zeynep Sude Baygün - Yalova
Nazlı Dilan Korkmaz - Ordu
Ayşe Ebrar Duran - Bİstanbul
İrem Taner - Ankara
Zeynep Taşkın - Çanakkale
Sude İrem Halksever - İzmir
Elif Öztürk - Kırıkkale
Nazlı Şakar - Samsun
Aleyna Nur Toktaş - Ankara
Funda Şimşek - Ankara
Elçin İlik - Zonguldak
İrem Açıkgöz - Yozgat

53 Kg

Duygu Kasırga - Kırklareli - Direkt

Seçme Listesi : 

Merve Gül Özlü - Kayseri
Hatice Kolçak - Düzce
Elif Döşüçukur - Ankara
Şenizcan Aras - Mersin
Elif Ilgın Öztabak - Ankara
Ece Arık - Adana
İrem Arslan - Eskişehir
Fatma İlayda Dinç - Samsun
Hilal Deniz Yüceoğlu - Ankara
Yağmur Demir - Adana
Tuğçe Karaçoban - İstanbul
Melike Yılmaz - Ankara
Sıla Ezgi Yağcı - Ankara
Emine Ünlü - İstanbul
Gözde Şahinbaz - Ankara

57 Kg

Gülsüm Gültekin - İstanbul - Direkt

Seçme Listesi : 

Tuğba Yılmaz - Ankara
Hilal Şimşek - Karaman
Hasret Civelek - Trabzon
Gülse Polat - Adana
Betül Odacı - Kastamonu
Emine Nur Palaz - Ankara
Munise Akçalı - Manisa
Kübra Savaş - Van
Binnur Şahin - İstanbul
Handenur Şahin - Kayseri
Zümre Nur Kalayan - Ordu
Elif Bal - Diyarbakır
Hülya Bulut - Kayseri
Zeynep Şeyma Turhan - Eskişehir
Hilal Kaya - Ankara

62 Kg

İkra Kayır - Ankara - Direkt

Seçme Listesi : 

Huriye Nur Ergin - İstanbul
Ahsen Şengün - Samsun
Rabia Yılmaz - Samsun
Aleyna Yılmaz - İstanbul
Hacer Orgarun - Ağrı
İlayda Şen - İstanbul
Zehra Yıldız - İstanbul
Sıla Nur Gençer - Eskişehir
Hatice Erdoğan - Bilecik
Selin Eylem Karakaya - Kastamonu
Merve Şahin - Adana
Yasemin Yeşilyurt - İzmir
Azra Başak Aslan - İstanbul
Beyzanur Kırım - Giresun
Merve Geçen - Elazığ

67 Kg

Hacer Eyi - Ankara - Direkt

Seçme Listesi :
 
Şeyma Nur Söğüt - Ankara
İrem Baysal - Ankara
Dilara Arslan - Ankara
Sümeyye Nur Ergin - Kırklareli
Bengüsu Yılmaz - Samsun
Aslıhan Öztürk - Ankara
Simge Özcan - İstanbul
Berfin Erdoğan - İstanbul
Nur Cennet Aydoğdu - Kırşehir
Sinem Toprak - Bursa
Buse Eşit - Adana
Ahsennur Türk - Malatya
Hatice Çiçek - Ankara
Elifsu Özcan - Antalya
Nuray Kalyon - İstanbul

73 Kg

Huri Korkut - Ankara - Direkt

Seçme Listesi : 

Simge Erensayın - İzmir
Hümeyra Kar - İstanbul
Berra Nur Çiftçi - Ankara
Yaren Pelin Çiftci - Yalova
Melike Duman - Uşak
Dilara Ay - Kırşehir
Gamze Özdemir - Ankara
Neslihan ŞAL - İzmir
Bilgehan Çelik - İstanbul
Büşra Soy - Muğla
Simge Yok - İzmir
Dilek Yiğit - Niğde
Berfin Eskicioğlu - Mersin
Merve Kan - Adana
Ayşe Gül Kaya - Malatya

+73 Kg

Esra Akbulak - İzmir - Direkt

Seçme Listesi :
 
Beyza Basma - Ankara
Ayselnur Sağlık - Ankara
Fatma Nur Pekkirişçi - Konya
Sıla Nur Vural - İstanbul
Neriman Bitiren - Mersin
Beyza Şimşek - Kayseri
Ayfer Menekşe - Malatya
Beyza Nur İğde - Mersin
Hacer Tuncel - Niğde
Demet Saraç - Tokat
Sıla Semerci - Manisa
Aleyna Akçay - İstanbul
Şevval Arda - Bursa
Asude Ümmühan Güzel - Malatya
Ceylan Sultan Koçak - Karaman