*Avrupa başkanlık kupası Atina'da yapılacak.
---
*Avrupa Taekwodo Şampiyonası Kazan'da yapılacak.
---
*Para Taekwondo Türkiye Şanpiyonası 2 Mayıs 2018, Çarşamba Ankara'da yapılacak.
---

İletişim:
Haberlerinizin yayınlanmasını sağlamak için

sakintkd@hotmail.com 

alisari@sakintaekwondo.com

meillerini kullanabilrisiniz
Bu site;
Akli ve ruhi beceriye dayanan,bedeni ve ruhi gelişimi sağlayan ve her
yaştaki insana hitap eden bir ahlak sporu olan Taekwondoyu tanıtmak ve sevdirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Taekwondo bir sanattır. Taekwondo bir yaşam biçimidir. Sydney olimpiyatlarında resmi spor dalı olan taekwondo Türkiye'de en çok lisanslı sporcusu olan amatör spor dalıdır.
Türkiye Taekwondo Federasyonu Dünya ve Olimpiyat şampiyonluklarına aday gençler arıyor.Genç arkadaşlar planlı ve  sistemli çalışarak Türk Milli Takımının içinde yer alabilirsiniz..
Türkiye Taekwondo Federasyonu bu konuda her türlü yardıma hazırdır.İlinizde bulunan federasyona kayıtlı spor salonlarına baş vurarak taekwondo camiasına katılınız.Taekwondo size yeni dünyalar kurar
 

21-22 Nisan 2018 ÇİN
G2 Sınıfı turnuvada ilk 2 sporcu sene sonu yapılacak Grand Slam Finali için kota alacak

>>Takımımız İlk gün kuraları

    >> Reklaman

Canlı Yayın Kort A

 

 

Okul Sporları Liseler Arası Taekwondo müsabakaları

Otel Listeleri
MALATYA

 


Esyıldırım
Spor Kulübü

>>Devamı


41
 Spor Kulübü

>>Devamı

TEKİRDAĞ
ÇERKEZKÖY
>>Devamı


FLİPPER
 SPOR KULÜBÜ
>>Devamı


AKKADIN
ÖZDEMİR
>>Devamı

Geleceğin
Zeliha Ağrıs’ları
>>Devamı


Sude'den
teşekkür

>>Devamı


Bahar Şenlikleri
Marmara

>>Devamı


Muğla Kavaklıdere
 Belediye Spor Kulübü

>>Devamı


NİĞDE ŞİMŞEK
 23 YAŞINDA

>>Devam


Gebze'den
büyük başarı
>>Devam


  MADALYA
AVCISI BARTIN

>>Devamı

DİĞER HABERLER
 
Emek Spor Kulübü >>Devam

Elif Yenigün'e  Sarar tebriği
>>Devam

Osmangazi Koleji
>>Devam

Bartın'dan çifte zafer >>Devam

Mert Asya'dan milli başarı
>>Devam

Es Es lr Poomsede yarıştılar
>>Devam

Çanakkale Dünya ve Avrupa Şampiyonasında
>>Devam

Saruhanlı'da taekwondo şöleni
>>Devam

Lösemi hastası Deniz'e yardım
>>Devam
 
Flip SEÇMEDE 5 TE 5 >>Devam

Çanakkale  15 Temmuz Turnuvası >>Devam

Özel Maltepe Uğur Anadolu Lisesi >>Devam

Bursa 15 Temmuz Minikler Şampiyonası >>Devam

Flipper  tarih yazdı >>Devam

Filiz Öğel Rusya Açık'ta 1.
>>Devam

ŞEFİKA ÇAKAL’DAN ‘’GÜMÜŞ MADALYA’’
  >>Devam

ZEYNEP TAŞKIN >>Devam

BARTIN  TARİH YAZIYOR >>Devam
 
PTT'de Ödül töreni >>Devam

DURUKAN GSK MADALYASIZ DÖNMÜYOR
>>Devam

Haşado  Sefguard Tamiri >>Devam

Yalova teşvik müsabakaları >>Devam

Zeliha'ya Honda Jip
>>Devam

 

48 Kg da Görkem Polat 2. ve 42 Kg da Emine Göğebakan 2. 59 Kg Erkeklerde Arslan Demir2.olduoldular
 

Emre Kutalmış Ateşli +78 de Dünya Şampiyonu oldu
>> Devamı

Dünya Gençler  Şampiyonası
8-12 Nisan 2018
TUNUS

>>Takımımız

>>1.Gün şematik sonuçları

>>2. Gün şematik sonuçları

>>3. gün şematik sonuçları

>>4.gün şematik sonuçları

>> 5.gün şematik sonuçları

>> Sonuçlar

 

TÜRKİYE ÜNİVERSİTELER TAEKWONDO ŞAMPİYONASI
 

>> Sonuçlar

 

Gençlik Olimpiyatları Seçme Sporcularımız

Milli taekwondocularımız 44 kiloda Emine Göğebakan ve +63 kiloda Dilara Arslan, olimpiyat kotası aldı.Her iki sporcumuzda kilolarında ilk 8 içinde yer alarak bu hakkı elde ettiler.

>> Gençlik Olimpiyat elemeleri 1.gün sonuçları

>> Sonuçlar

>> Gençlik Olimpiyat elemeleri 2.gün sonuçları

 

 

İspanya Açık-Alicante İSPANYA

Türkiye, milli takım düzeyinde erkekler ve bayanlarda toplam 14 sporcu ile katıldığı turnuvada; 3 altın ve 4 bronz olmak üzere toplam 7 madalya kazandı.

>> Devamı  

 


Bayanlar 49 kiloda Rukiye Yıldırım, 53 kiloda Zeliha Ağrıs ve 73 kiloda Nafia Kuş, rakiplerini mağlup ederek altın madalya kazanmayı başardı. Üç taekwondocu da 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda hanelerine 10’ar puan yazdırdı.

>> Sonuçlar


Ukrayna'ya Milli Takım seviyesinde katılmıyoruz .Ancak kulüplerimizden oldukça yoğun bir katılım var.
Ülkemizi Ukrayna'da temsil eden tüm kulüplerimize ve sporcularımıza teşekkürler..

>> Sonuçlar

 

DUTCH OPEN
Hollanda Açık 10-11 Mart 2018
Einthoven


>> Devamı

>> 1. Gün Şematik sonuçları

>> 2.Gün şematik sonuçları

 

SOFYA OPEN

Bulgaristan Açık Şampiyonasında sporcularımız 4 altın 1 bronz madalya kazanarak yine büyük başarıya imza attılar

>> Devamı

 

Mısır Açık Şampiyonası

57 Kg bayanlarda Hatice Kübra İlgün 1.
62 Kg bayanlarda İrem Yaman 1.
73 Kg Bayanlarda Nafia Kuş 1.
46 Kg da Rukiye Yıldırım 1.
53 Kg da Zeliha Ağrıs 3. oldular
.

>>Devamı

 

>> Sonuçlar

>> Sonuçlar
 

 
Türkiye Üniversiteler Şampiyonası 9-12 Nisan 2018 Çanakkale >>Devam
Dünya Gençler Şampiyonası 8-12 Nisan 2018 Tunus >>Devamı
Gençlik Olimpiyatları  Elemeleri 6-7 Nisan 2018 Tunus >>Devamı
İspanya Açık 25 Mart 2018 İspanya >>Devamı
Ukrayna  Open 16-18 Mart 2018 Ukrayna >>Devamı
Belçika  Open 17-18 Mart 2018 Belçika >>Devamı
Hollanda  Open 10-11 Mart 2018 Hollanda >>Devamı
Safya Open 3-4 Mart 2018 Bulgaristan >>Devamı
Mısır Open 24-25 Şubat 2018 Mısır >>Devamı
Turkish Open 11-14 Şubat 2018 İstanbul >>Devamı
Turkish Open Poomse 10 Şubat 2018 İstanbul >>Devamı
Avrupa Kulüpler Şampiyonası 6-9 Şubat 2018 İstanbul >>Devamı
Türkiye Büyükler Şampiyonası 24-29 Ocak 2018 Antalya >>Devamı
Türkiye Gençler Şampiyonası 10 - 14 Ocak 2017 | Antalya >>Devamı
Grang Slam 30 Aralık 2017 Çin >>Devamı
Avrupa Olimpik Sıklet Şampiyonası 7-9 Aralık 2017 Sofya >>Devamı

Avrupa Yıldızlar Şampiyonası 5-9 Ekim 2017 Macaristan

>>  Fotoğraflar

---------

Dünya Yıldızlar Şampiyonası 24-27 Ağustos 2017 Mısır

>> Fotoğraflar

---------

Universiade 2017 Tayvan 20-25 Ağustos 2017

>> Fotoğraflar

---------

Samsun 2017 Deaflimpsc

>> Fotoğraflar-poomse  >> Fotoğraflar Müsabaka 1.gün  >> Fotoğraflar Müsabaka 2.gün

---------


Avrupa Kulüpler  Şampiyonası 2017Analya-Belek

>> FOTOĞRAFLAR SALI    >> FOTOĞRAFLAR ÇARŞAMBA  >> FOTOĞRAFLAR PERŞEMBE

---------

Turkish Open 2017

>> FOTOĞRAFLAR PAZAR    >> FOTOĞRAFLAR PAZARTESİ     >> FOTOĞRAFLAR SALI

 


 

Sayfamın hiç bir hakkı saklı değildir.Her türlü bilgiyi ve resmi alır rahatlıkla web sayfanıza aktarabilirsiniz.
Önemli olan sayfa hazırlamak değil,spor sevgisi ve şuurunu daha geniş kitlelere aktarabilmektir.Sitemizi takip ve tavsiye ediniz

 

 

Taekwondoda en yakın faaliyet

Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig Final)



Okul Sporları
Liseler Arası taekwondo
müsabakaları
Otel Listeleri
MALATYA

Okul Sporları
taekwondo
müsabakaları

-----------------


AMasterlar Türkiye
Şampşyonası
Haziran 2018


-----------------

DÜNYA:


G sınıfı turnuvalar
Mart 2018


 


Metin Dalgıç

 “Sana yapılmasını istemediğin şeyi başkalarına yapma"

Haziran 2016

 


Mehmet Özkan

Ocak 2017

Antrenman Bilgileri
 kaslar ve motorik özellikleri


 

Ayın Videosu


WTF Anti
Doping
mücadele videosu


 

Dünya Takımlar Şampiyonası sonrası
Servet Tazegül ile yapılan röportaj

 

 


"Avrupa Gençler Şampiyonası
manşetleri"


 

 


2015 MÜSABAKA
PROGRAMLAR
I

2018
müsabaka
talimatları




>>Word Dosyası

2018
İç Maç
programı



2018
Dış Maç
programı

 

 

T.T.F
DUYURULARI

TÜRKİYE TAEKWONDO FEDERASYONU 

Adres

BALGAT MAH.
MEVLANA BULVARI
YELKEN PLAZA
NO: 139/45

06520 ÇANKAYA
ANKARA / TÜRKİYE

Telefon

+90.312.310 88 16

+90.312.284 00 91

+90.312.310 15 56

Faks

+90.312.310 90 42

Sporcu Sicil Bilgi İşlemleri
ve Kuşak Sınavları Hattı


+90.312.310 15 57


Web Birimi İletişim

>>Webmaster


Sicil Birimi İletişim

sicil@taekwo



*TTF Yönetim
kurulları



 

Aday Hakem Kursu

29 Mart- Nisan 2018
 Malatya


Avrupa WTF Başkanlık Kupası
Duyurusu



WTF KOÇ LİSANSI


 

Türkiye'de WTF Lisansı Zorunluluğu


 

 İlişiksiz Belgesi Bedel Tespiti



Teknik Kurullar



 *ETU Koç
 sertifikası  temini



 

Turnuva Kayıt
WFT Lisansı
Kukkiwon Dan belgesi
işlemleri

*Uluslar Arası müsabakalara katılmak i.in Hizmet Pasaportu

*Taekwondo Federasyonu banka hesap bilgisi
*Milli sporcu belgesi başvuru formu ve gerekli evrakları
*Milli sporcu hizmet pasaportu formu

 

 

Avrupa Federasyonları

Almanya
---
Andora
---
Arnavutluk
---
Avusturya
---
Azerbaycan
---
Belarus
---
Belçika
---
Bulgaristan
---
Bosna-Hersek
---
Çek Cumh.
---
Danimarka
---
Ermenistan
---
Estonya
---
Fillandiya
---
Fransa
---
Gürcistan
---
Hırvatistan
---
Hollanda
---
Isle of man
---
İngiltere
---
İrlanda
---
İsrail
---
İtalya
---
İspanya
---
İsveç
---
İsviçre
---
İzlanda
---
Litvanya
---
Lüksemburg
---
Macaristan
---
Malta
---
Mekadonya
---
Moldova
---
Montenegro
---
Norveç
---
Polonya
---
Portekiz
---
Romanya
---
Rusya
---
Sanmarino
---
Sırbistan
---
Slovakya
---
Slovenya
---
Türkiye
---
Ukrayna
---
Yunanistan

 
Spor il müdürlükleri
Federasyonlar
Gazeteler

 

 

 

 

 

Avrupa Şampiyonası
10-13 Mayıs 2018
Rusya-Kazan

 >>Takımımız

>> Reklaman


>> Müsabaka Takvimi